27 مهر 1399

ابتلای کادر درمان به ویروس کرونا موجب اختلال در ارایه خدمات درمانی می شود

ابتلای کادر درمان به ویروس کرونا موجب اختلال در ارایه خدمات درمانی می شود

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در حال حاضر در انتهای شیب نزولی پیک دوم قرار داریم و متاسفانه این شیب این روزها با افزایش شمار مبتلایان اندکی به سمت بالا متمایل شده که در صورت بی توجهی مردم به پروتکلهای بهداشتی ، به طور یقین به پیک سوم متصل خواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ دکتر فاطمه نوروزیان اظهار داشت: متاسفانه افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان و حضور طولانی مدت نیروهای درمان در بیمارستان به منظور خدمت رسانی به بیماران مبتلا ، موجب ابتلای این نیروها به بیماری کرونا شده است.

وی افزود: کادر درمان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارد و ابتلای آنها به این ویروس و خروجشان از چرخه خدمت رسانی، موجب اختلال در ارایه خدمات درمانی می شود و از همین رو از مردم خواستاریم تا با رعایت پروتکلهای بهداشتی ضمن محافظت از خود و عزیزانشان، یاریگر نیروهای درمان در مسیر مقابله با این ویروس باشند.
دکتر نوروزیان آخرین آمار فوتی های کرونا در هرمزگان را ۸۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر دیگر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
وی با بیان اینکه هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارد، خاطرنشان کرد: اکنون ۱۷۳ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این شمار ۵۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۴ نفر از آن‌ها وخیم است.
دکتر نوروزیان ضمن دعوت از مردم برای رعایت هر چه بیشتر پروتکلهای بهداشتی، گفت: در حال حاضر در انتهای شیب نزولی پیک دوم قرار داریم و متاسفانه این شیب این روزها با افزایش شمار مبتلایان اندکی به سمت بالا متمایل شده که در صورت بی توجهی مردم به پروتکلهای بهداشتی ، به طور یقین به پیک سوم متصل خواهیم شد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درصد استفاده مردم استان از ماسک را ۸۴ درصد اعلام کرد و گفت: این درصد تا پایان هفته گذشته ثبت شده است.

منبع: تابناک

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته