9 دی 1399

بیانیه سازمان نظام پرستاری در پاسخ به قدرشناسی های مردم ؛ مسئولان و رهبری معظم انقلاب

بیانیه سازمان نظام پرستاری در پاسخ به قدرشناسی های مردم ؛ مسئولان و رهبری معظم انقلاب

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی در بیانیه ای از همه مردم، مسئولان و رهبر معظم انقلاب برای حمایت از پرستاران در روز پرستار قدردانی و اعلام کرد: تا هر زمان شیوع کرونا ادامه یابد یا خدای نخواسته با بحران جدیدی مواجه شویم، بر عهد و پیمان خود با رهبر معظم انقلاب و مردم عزیز ایران اسلامی پایدار می مانیم و جان خویش را در این پیمان ضامن می کنیم. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، متن این بیانیه به این شرح است: 
بسمه تعالی
خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که به جامعه بزرگ و فرهیخته پرستاری کشور توفیق خدمتی مضاعف در خط مقدم دفاع از سلامت آحاد امت اسلامی ایران عزیز را عطا کرد و به منتخبان آنها در سازمان نظام پرستاری کشور نیز توفیق خدمت به این فرشتگان رحمت خداوند را عنایت فرمود. 
روز پرستار امسال، روز پرستار یگانه ای در طول تاریخ گذشته ایران و بلکه جهان بود. 
نزدیک به یکسال مبارزه سخت و نفسگیر با ویروس منحوس کرونا، مبتلا شدن بالغ بر ۷۰ هزار نفر از گروه پرستاری به کرونا، شهادت حدود یکصد تن از بهترین نیروهای پرستاری و آسیب دیدگی بالغ بر هفت هزار نفر از پرستاران حکایت از جنگی تمام عیار با دشمنی نامرئی و بی رحم دارد. 
به روح تمامی شهدای مان درود می فرستیم و قدر پرستاران عزیزمان را همچون جان خویش می دانیم. 
روز پرستار امسال با اولین سالگرد شهادت سردار دلها و مرد میدان ایثار و شهادت، سلیمان ملک جهان اسلام نیز قرین شده است که به روح مطهرش هزاران درود و سلام می فرستیم. 
 اما روز پرستار امسال، روزی بود که مولا و مقتدایمان، نه تنها در طول یکسال دفاع مقدس سلامت با پیامها و سخنان گهربارشان تن و روح خسته پرستاران را جان می بخشیدند، بلکه با بیانات و در حقیقت صدور فرامین تاریخی شان در این روز بزرگ، شور و شعف و انرژی زایدالوصفی در جان و کالبد پرستاران دمیدند و بر چندین سال جفای برخی از مدیران و مسؤلان، مهر و نقطه پایانی کوبیدند.  
مردم عزیز و آحاد ملت ایران در هفته پرستار با اوج قدرشناسی خود، جامعه پرستاری را یک عمر مرهون و مدیون محبت ها و بزرگواری های خود کردند. 
رئیس جمهوری محترم، معاون اول، رئیس دفتر رئیس جمهوری و معاونان ریاست جمهوری به ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر محترم بهداشت و معاونان ایشان در طول دوران دفاع از سلامت مردم، همواره با ایجاد اقدامات انگیزشی همراه جامعه پرستاری بودند و با اجرای فصل دهم قانون خدمات کشوری، استخدام و بکارگیری نیروهای جدید و اجرای فوق العاده ویژه و... اگر چه به تمامی کادر درمان تعلق گرفت، اما هر اقدامی با پیگیری و همت نظام پرستاری آغاز شد، همراهی مسئولان محترم را به همراه داشت. ان شاءالله با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و اعطای امتیازات مشاغل سخت و زیان آور، قطعات قانونی این پازل تکمیل و پرستاران و سایر مدافعان سلامت به حداقل خواسته‌ها و مطالبات چندین ساله خود دست خواهند یافت. 
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس اول، ریاست و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در مجلس و کمیسیون را همیشه به روی نظام پرستاری باز گذاشته و با اقدامات ارزشمندشان در روز پرستار فعالیت و حمایت بی سابقه ای را انجام دادند. 
ریاست محترم قوه قضاییه و مجموعه مدیران محترم این قوه مقتدر، اعم از سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری و... از ابتدا که دیدار شورای عالی سازمان نظام پرستاری با حضرت آیت الله رئیسی صورت گرفت، با دستور ایشان همیشه در کنار و همراه سازمان نظام پرستاری بودند و مباحث مربوط به معوقات، استخدام ها و سایر مطالبات را پیگیری و دنبال می کردند و اکنون نیز در پی رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره تعرفه گذاری، استخدام ها و سایر مطالبات پرستاران با تاکید مجدد بر ادامه پیگیری ها و همکاری با سازمان نظام پرستاری، عملاً و مجدداً کارگروه  مشترک سازمان نظام پرستاری و قوه قضاییه را فعال کردند. 
رسانه های مجازی و مکتوب، در این ایام سنگ تمام گذاشتند. صدا و سیما از ریاست محترم گرفته تا معاونان و مدیران ارشد رسانه ملی در سطح مرکز و نیز کل کشور همراهی و قدردانی بی سابقه ای کردند، تولید هزاران ساعت برنامه با همکاری سازمان نظام پرستاری و هیات مدیره ها در کشور از جمله این همراهی ها بود. 
هنرمندان و جامعه هنری، نویسندگان و... نیز در این زمینه اقدامات بی سابقه ای انجام داده و انگیزه خدمتی پرستاران را مضاعف کردند. 
تولیت محترم آستان قدس رضوی، قائم مقام و مدیران آن آستان مقدس یک روز قبل از روز پرستار با بازکردن حرم و ضریح  مقدس حضرت امام رضا علیه السلام به روی معدودی از نمایندگان پرستاران و خانواده شهدای دفاع مقدس سلامت، این ایام را متبرک به شمیم ولایت امام رئوفمان، امام رضا (ع) عزیزمان  کردند و با دعوت از خیل کثیر پرستاران جهت استفاده از غذای متبرک امام رضا( ع) در مهمانسرای حضرت، اقدام ارزشمند و بی سابقه ای کردند. 
همه استانداران، شهرداران، ائمه جمعه و جماعت، ستاد کل نیروهای مسلح و...  بیش از حد انتظار  پرستاران ظاهر شدند و با اتخاذ راهکارهای بدیع و بی سابقه ای مراتب قدردانی و قدرشناسی خود را اعلام کردند. 
اما سخنی با رهبر عظیم الشأن و مسئولان محترم
ما سپاس مجدد خود و جامعه بزرگ پرستاری کشور را تقدیم تان می داریم و مجدداً اعلام می کنیم، تا آخرین نفر و تا آخرین نفس در راه خدمت به مردم، سر از پا نمی شناسیم و امید آن داریم که خدمات جامعه پرستاری ایران اسلامی مورد رضایت حق تعالی و مردم عزیز و به ویژه شما امام عزیز و رهبر بزرگوارمان باشد. 
پرستاران امروز از پس مجموعه حوادث و بازتابهای آن، وزن و قدر خود را در بین مردم و مسئولان به خوبی شناختند و از هر جهت قدردان و قدرشناس یکایک مردم عزیز، مسئولان گرانقدر بوده و خود را همراه و انیس لحظه لحظه های سلامت و بیماری  مردم عزیزمان می دانند و به حضرت عالی اطمینان خاطر می دهند که تا هر زمان این وضع ادامه یابد یا خدای نخواسته با بحران جدیدی مواجه شویم، ما بر عهد و پیمان خود با شما و مردم عزیز ایران اسلامی پایدار می مانیم  و جان خویش را در این پیمان ضامن می کنیم. 
به مسئولان عزیز کشورمان در قوای سه گانه نیز عرض می‌کنیم، درست است که هر از چند گاهی با نقد، اعتراض یا بیانیه های تندی درد دل پرستاران را منعکس می کنیم اما همان گونه که ملاحظه می فرمائید برای مصالح مردم، کشور مقتدر، نظام و انقلاب عزیزمان، هر گاه لازم باشد، مثل امروز در میدان می مانیم. در راه حفظ آرمانهای نظام، انقلاب و کشور سر از پا نمی شناسیم و همیشه در صحنه بوده، هستیم و خواهیم بود. 
به مردم عزیزمان نیز اعلام می داریم، ما پرستاران، قدر شما را آن قدر می دانیم که در ایام کرونا ملاحظه کردید بیش از آنکه کنار خانواده هایمان  باشیم، در کنار شما و غمخوار شما بودیم. در تمام لحظات درد و رنج همراه شما بوده و هستیم و به معنای واقعی مراقبت همه جانبه از جان و سلامت شما بر عهده ماست. 
ما پرستاریم و یک لبخند رضایت و لحظه بازگشت سلامت شما تمام آرزوی ماست. سلامت یکایک شما مردم را پاس می داریم و به شما اطمینان می دهیم. به پرستاری، پرستاران و مراقبتهای پرستاری که حاصل دسترنج اساتید و دانشکده‌های پرستاری است، اطمینان داشته باشید. 
ارائه خدمات پرستاری بهتر به مردم
رهبری معظم، مسؤلان محترم و مردم بزرگوارمان نیز بدانند که اگر به دنبال استخدام پرستار بیشتر هستیم به خاطر ارائه  خدمات بهتر به مردم است. اگر ما دنبال اجرای قانون تعرفه هایمان هستیم به خاطر آن است که در بیمارستانها خدمات  کیفی تر و ایمن تر ارائه ‌شود. 
واضح بگوییم، درصورت اجرای قانون تعرفه‌ گذاری خدمات و مراقبت های پرستاری، مردم برای بیش از 50 درصد کل بیماریهای شان و 100درصد بیماریهای مزمن، ضرورت و نیاز  به، مراجعه  و بستری شدن در  بیمارستان ها ندارند. 
پرستاران با علم، مهارت و تجربه‌ای که دارند و در دنیا نیز ثابت کرده اند، می توانند با درخواست مردم و حضور در منازل و در هر جایی که محل درخواست خدمت آنها، باشد، بهترین خدمات را ارائه نمایند. امروزه با وجود فضای مجازی، بیماریهای مزمن و مراقبتهای پرستاری علمی و کارشناسی شده می توان به شعار «منزل من- بیمارستان من» به ویژه برای بیماران مزمن، سالمندان، بیماران صعب العلاج بیماریهای خاص و... جامه عمل پوشاند. 
سازمان نظام پرستاری با همکاری دولت، مجلس شورای اسلامی، سازمان های بیمه گر و شورای عالی بیمه با اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، به مردم اطمینان خاطر می دهد که به خدماتی بسیار بهتر،  در دسترس تر و با هزینه های کمتر دست یابند. 
سازمان نظام پرستاری به پاس قدرشناسی از رهبری معظم انقلاب اسلامی، مردم عزیز و مسئولان محترم در صورتی که زمینه و بستر اجرای قانون مذکور فراهم شود بنا دارد از دهه مبارک فجر رویکرد و عرصه های جدیدی از خدمات و مراقبتهای پرستاری را تقدیم آحاد مردم عزیز  کند تا با هزینه های کمتر به نتایج  بسیار چشمگیرتری دست یابند.  
و سخن پایانی اینکه کرونا با تمام بدی های خود به ما آموخت که:
۱- همراهی، همدلی، انسجام ملی و همکاری تیمی در هر امری معجزه می کند. 
۲- اعتماد و اطمینان به توان داخل کشور و استفاده به موقع از ظرفیت و استعدادهای  نیروهای داخلی اعم از پزشک و پرستار و...  تنها راه چاره  در درمان درد و حل یکایک مشکلات کشور عزیزمان  است. 
در پایان از خداوند متعال سربلندی و سرافرازی ایران عزیز و مردم خوبمان را خواستاریم.                                                              
                                                     

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته