15 فروردین 1400

استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد:

بیش از 14 ماه است که کادر درمان درگیر کرونا هستند

بیش از 14 ماه است که کادر درمان درگیر کرونا هستند

حسین کلانتری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 14 ماه است که درگیر  بیماری کرونا است اگر موج جدید کرونا در استان شروع شود وضع بیمارستان‌ها سخت می‌شود.

 به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ؛ استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 14 ماه است که کادر درمان درگیر کرونا هستند و باید بپذیریم که انسان‌ها هم ظرفیتی دارند، و اگر موج جدید کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد شروع شد، وضع بیمارستان‌ها سخت می‌شود. اکنون شرایط خیلی حساس است و با توجه به ساخت واکسن ایرانی کرونا (که مایه افتخار همگی ست) و پیش بینی شده با تولید انبوه واکسن‌های خودی و خرید واکسن از کشورهای دیگر واکسیناسیون عمومی در دستور کار است، اما باید تا زمان واکسیناسیون عمومی اوضاع و شرایط را کنترل کنیم، در صورتی که رعایت نکنیم تنها به خاطر ۵ تا ۶ ماه سهل‌انگاری حسرت خواهیم خورد.

کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافته است، به گفته بانشی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، در استان هفته گذشته ۳۲۰ بیمار بستری شد و تا آخر هفته استان کهگیلویه و بویراحمد به اوج پیک قبلی می‌رسد، این در حالی است که ستاد کرونا، محدودیت‌های زیادی را اعمال کرده است، اما گویا این اعمال محدودیت‌ها و جلسات متعدد کرونا، تذکرها، توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان و کارشناسان مورد توجه قرار نگرفته و نتیجه‌ای در برنداشته و کرونا همچنان پیش می‌رود و روزانه افراد زیادی را با خود درگیر می‌کند.

محمد مهدی بانشی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان پرداخت و اظهار داشت: در 24 گذشته ۱۱۳۹ نفر  به مراکز درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد مراجعه سرپایی داشتتند، میانگین روزانه مراجعه کننده ۱۶۰۸ نفر است که ۶۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این تعداد ۲۸۳ نفر بستری شده‌اند که ۷۵ نفر با تست مثبت کرونا، بستری هستند و دیروز ۱۷ نفر بستری داشتیم.

وی گفت: تعداد فوتی‌ها ناشی از کرونا ۴۵۵ نفر است که در کل ۳۶ هزار نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۶۰ درصد زن و ۴۰ درصد مرد بوده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: میانگین سن مبتلایان کرونا در استان، 42 سال و میانگین سن فوتی‌ها ۶۸ سال است.

بانشی با بیان اینکه سه هفته است که وارد پیک جدید و شدیدی شده‌ایم، افزود: گچساران و چرام وضعیت صعودی دارند و دنا وضعیت نزولی دارد. یک هفته کاری خیلی سختی در پیش رو داریم، چون در این ایام عید نوروز و آخر سال 99، پروتکل‌های بهداشتی نادیده گرفته شده است و فاصله گذاری اجتماعی به زیر ۷۰ درصد آمده است، باید به هر نحوی که شده این موضوع جبران شود.

وی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و مردم و مسئولان نباید شیوع این بیماری خطرناک را عادی بگیرند.

 

منبع: کبنا

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته