12 مهر 1399

خطر کمبود کادر درمانی آذربایجان‌غربی را تهدید می‌کند

خطر کمبود کادر درمانی آذربایجان‌غربی را تهدید می‌کند

استاندار آذربایجان غربی گفت : ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های ارومیه طی روزهای گذشته تکمیل شد و طی دستورالعملی از بیمارستان‌های خصوصی خواسته شد تا ۲۰ درصد ظرفیت خود را به بستری بیماران کرونایی اختصاص دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ محمدمهدی شهریاری در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به شهادت یک کادر درمانی در شهرستان بوکان در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت مبتلایان کادر درمان به ویروس کرونا مناسب است و مشکلی در این راستا تا به این لحظه وجود ندارد ولی در صورت ادامه روند کنونی و افزایش چند برابری مبتلایان به کرونا با کمبود نیرو در بیمارستان‌ها مواجه خواهیم شد.
وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی برای بستری بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی اخصاص یافته است، افزود: دولت تدبیر و امید عملکرد قابل قبولی در ایجاد زیرساخت‌های درمانی در منطقه داشته ولی در برخی مواقع آمار مبتلایان به کرونا در یک شهرستان به یکباره افزایش می‌یابد که همین موضوع سبب تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها می‌شود.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های ارومیه طی روزهای گذشته تکمیل شد و طی دستورالعملی از بیمارستان‌های خصوصی خواسته شد تا ۲۰ درصد ظرفیت خود را به بستری بیماران کرونایی اختصاص دهند.
وی تغییرات آب هوا را یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا دانست و گفت: مسافرت‌های چند هفته گذشته و برخی موارد دیگر از دیگر عوامل افزایش این آمار است.
شهریاری اما دلیل اصلی افزایش چشم‌گیر مبتلایان به کرونا در استان را بی‌تفاوتی مردم، کاهش حساسیت و عمکلرد ضعیف دستگاه‌های نظارتی عنوان کرد.
وی در پایان با قدردانی از کادر درمان در بیمارستان‌ها گفت: قطع یقین اگر جهاد پرستاران، پزشکان نیروهای خدماتی و کادر درمان نباشد موفقیتی در شکست دادن ویروس کرونا حاصل نخواهد شد.
آذربایجان‌غربی طی روزهای اخیر جزو استان‌هایی با وضعیت قرمز در شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است.
منبع: ایـرنا

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته