16 فروردین 1400

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

واکسیناسیون پرستاران علیه کرونا کند است

واکسیناسیون پرستاران علیه کرونا کند است

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: از وضعیت پیشرفت واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان به خصوص پرستاران راضی نیستیم و باید خیلی سریعتر از این تزریق واکسن کرونا پیش می‌رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری به نقل از ایلنا، شمس‌الدین شمسی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کادر پرستاری بیان کرد: ارقام و اعداد دقیقی در دست نداریم تا خیلی مشخص در مورد تعداد پرستاران واکسینه شده اطلاع‌رسانی کنیم. این ارقام در دست وزارت بهداشت است، اما به شکل کلی از چگونگی واکسیناسیون پرستاران خبر داریم و از این روند نیز راضی نیستیم.

وی ادامه داد: به عنوان سازمان نظام پرستاری از وضعیت پیشرفت واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان به خصوص پرستاران راضی نیستیم و باید خیلی سریع‌تر از این تزریق واکسن کرونا پیش رفت.

شمسی افزود: در رابطه با واکسیناسیون کادر درمان، یک بحث این است که چند درصد پرسنل بخش کرونایی و چند درصد پرسنل کل بیمارستان واکسینه شدند، ولی واقعیت این است که ما همه جا بیمار کرونایی داریم و صرفا در بخش‌های کرونایی فقط نیستند، چون خیلی طبیعی است که بیمار برای مشکل دیگری به بیمارستان مراجعه کند و به ویروس کرونا هم مبتلا باشد.

وی گفت: کادر درمان در خطر بیشتری نسبت به بقیه‌ی جامعه قرار دارد و محیط‌های بیمارستانی نسبت به خیلی از جاهای دیگر مکان‌های آلوده‌تری هستند.بنابراین تمام کسانی که در بخش‌های کرونایی فعالیت می‌کنند باید واکسینه شوند.

شمسی با اشاره به واکنش سازمان نظام پزشکی مبنی بر کافی نبودن واکسن‌های وارداتی برای واکسینه کردن کادر درمان افزود: واقعیت این است که تعداد واکسن‌ها کم است و از تعدادی هم که وارد شده برای کادر درمان تزریق نشده، بلکه واکسیناسیون برای خانه‌های سالمندان، پاکبان‌ها و بعضی از گروه‌های دیگر هم شروع شده و فقط کادر درمان نبوده است.

وی افزود: تعداد واکسنی که وارد شده خیلی کم است و به نظر می‌رسد، هم کسانی که واکسن را می‌فروشند خیلی دست و دلبازی در عمل‌شان دیده نمی‌شود و قطره چکانی واکسن می‌دهند و هم مسئولان در عملکردشان مقداری ضعف و سهل انگاری داشتند. 

شمسی در مورد اظهارات معاون پرستاری وزارت بهداشت در مورد واکسیناسیون ۸۰ درصد کادر درمان بیان کرد: اگر پرسنل درگیر در خط مقدم کرونا و بخش‌هایی که فقط بیماران کرونایی بستری می‌شوند یا بیمارستان‌هایی که فقط برای بیماران کرونایی است، مدنظرشان بوده شاید حرفشان درست باشد و این در حالی است که فقط ۳۰ تا ۴۰ درصد کادر درمان در بخش‌های مختص کرونا کار می‌کنند.

شمسی افزود: مردم خودشان می‌بینند که واکسن بسیار کم است، کادر درمان و مردم واکسینه نشدند و به نظر می‌رسد که تا واکسن‌های داخلی خودمان ساخته نشود واکسن به اندازه کافی وجود نخواهد داشت تا جامعه واکسینه شود، بنابراین مردم فعلا باید همان روش‌های پیشگیری را جدی بگیرند، چون موج چهارم شروع شده و به شدت رو به افزایش است و تنها راه مقابله‌ آن همان پروتکل‌های بهداشتی قبل است.

وی گفت: ای کاش ترددها در ایام نوروز را آزاد نمی‌گذاشتند تا مردم مسافرت و گردشگری انجام ندهند تا امسال هم شرایط را کنترل می‌کردیم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته