5 آبان 1399

کسب دستاوردی دیگر در سایه تلاش بی وققه نظام پرستاری/ تامین بودجه فوق العاده ويژه در آذر ماه

کسب دستاوردی دیگر در سایه تلاش بی وققه نظام پرستاری/ تامین بودجه فوق العاده ويژه در آذر ماه

با پیگیری های سازمان نظام پرستاری یکی دیگر از مطالبات پرستاران محقق شد و رئیس سازمان برنامه بودجه امروز از  تامین بودجه و پرداخت فوق العاده ویژه پرستاران از آذر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، محمدباقر نوبخت عصر دوشنبه در گفت و گوی زنده اینستاگرامی، افزود: اسفند سال گذشته نیز ۵۰ درصد حقوق کادر درمانی را بر اساس فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش دادیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اعلام کرده، آمادگی دارد اصلاح ساختار بودجه را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ انجام دهد که از شنیدن این خبر خوشحال هستیم. 
وی اظهارداشت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در زمان مقرر (۱۶ آذر) ارائه می‌شود و با توجه به اینکه برنامه اصلاح ساختار چند سالی است که آماده شده، می‌توانیم در بودجه سال آینده اعمال کرده و مجلس نیز تصویب کند.
نوبخت درباره ابتلا خود به کرونا گفت: بیماری با تب و لرز شروع شد و همین موضوع باعث شد در جلسات حضور پیدا نکنم؛ در این دو هفته حدود یک هفته در بیمارستان بستری بودم و برای بنده از اکسیژن و دارو‌های تزریقی جهت درمان استفاده شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: جا دارد از تمام پرسنل و کادر درمان و پرستاران عزیز تشکر کنم. من روز‌های بعد از بیماری را در اداره قرنطینه بودم تا کار‌های اداری عقب نیفتد؛ علاوه بر موضوع پرداخت حقوق‌ها، موضوع همسان سازی را هم داشتیم و امکان تعطیلی کار را برای چند روز نداشتم؛ پرداختی‌های کادر درمان و طرح‌های عمرانی باید پیگیری می‌شد.
وی بیان کرد: در اسفند ماه گذشته، ۵۰ درصد حقوق کادر درمانی را بر اساس افزایش ۵۰ درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش دادیم، اما متوجه شدیم که بخشی از پرداختی‌ها با عنوان فوق‌العاده ویژه از گذشته باقیمانده بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: اگرچه این مبلغ پیش بینی نشده بود، اما بعد از ارزیابی‌هایی که با همراهی وزیر بهداشت انجام شد به این نتیجه رسیدیم که این مبلغ باید پرداخت شود؛ مبلغ مورد نیاز از طرف وزیر بهداشت ابتدا ۸۰۰ میلیارد تومان و سپس هزار میلیارد و بعد از آن ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شد، اگر چه این ارقام چند بار تغییر کرد اما از طرف وزارت بهداشت در ماه آینده قابل پرداخت است.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته