24 مهر 1399

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد:

کمبود نیروی پرستار مهمترین چالش‌ بیمارستان‌ها در دوران فعلی

کمبود نیروی پرستار مهمترین چالش‌ بیمارستان‌ها در دوران فعلی

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد گفت: حدود 6 ماه است، با وجود بیماری کرونا تعداد زیادی از پرستاران از گردونه خدمات کنار رفته اند و در این شرایط نیاز است، استخدام پرستار متناسب با نیاز کشور انجام شود.

محسن گچ پزان در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت:کمبود نیروی پرستاری از مهمترین چالش‌های پیش روی بیمارستان‌ها در دوران شیوع کروناست که لازم است با استخدام  سریع و همچنین در اولویت قرار دادن استخدام نیروهای شرکتی و قراردادی و ایجاد امنیت شغلی، بخشی از این مشکل را مرتفع کرد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد گفت: حدود 6 ماه است که با وجود بیماری کرونا، تعداد زیادی از پرستاران از گردونه خدمات کنار رفته اند که در این شرایط نیاز است، استخدام پرستار متناسب با نیاز کشور انجام شود.

گچ پزان در خصوص اطلاق شهید خدمت به پرستاران درگذشته در مواجهه با کرونا، گفت:شهدای خدمت کرونا افرادی هستند که حین درگیری برای خدمت به بیماران کرونایی به این بیماری مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند و به همین علت شهید خدمت محسوب شدند و این شامل پرستارانی می باشد که در حین خدمت به بیماران کرونایی دچار بیماری شده اند و جان خود را از دست داده اند و در طول ماههای گذشته در اپیدمی کرونا نیروهای بسیار ارزشمندی را در جامعه پرستاری از دست داده ایم که جبران چنین فقدانی به هیچ وجه ممکن نیست، بنابراین انتظار میرود توجه خاصی از طرف مسئولین به این موضوع صورت بگیرد.

 گچ پزان ادامه داد: پرستاران در این شرایط سخت، بی منت مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند و جانشان را کف دستشان گرفته اند و برای حفظ سلامت جامعه جهاد گونه خدمت می کنند و مشکلات و فشار‌هایی که در روز‌های نخستین شیوع کرونا در کشور بر بیمارستان‌ها وارد آمد، با مدیریت و مشارکت پرستاران مرتفع شد.

وی در خصوص عملکرد سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم با هدف و با برنامه کار خود را شروع کرده است و در این راستا با گفتمان و نشست هایی که با مسئولین کشوری داشته است توانسته است مطالبات پرستاران را به خوبی به گوش مسئولین برساند و در جهت رسیدن به مطالبات به حق پرستاران تلاش های زیادی انجام داده است.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته