17 آذر 1399

نوبخت:

احکام فوق العاده ویژه کادر درمان از اول دی اعمال می شود

احکام فوق العاده ویژه کادر درمان از اول دی اعمال می شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به تامین منابع مالی، از اول دی ماه احکام فوق العاده ویژه کادر درمان برای امسال و سال آینده در نظر گرفته شده است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در گفتگوی زنده اینستاگرامی  به مسائل فرهنگیان، بازنشستگان، سازمان زندان ها و مطالبات کادر درمان اشاره کرد و افزود: دو مسئله در مطالبات پرستاری دارای اهمیت بود، یکی بحث پرداخت فوق العاده ویژه کادر درمان و دیگری استخدام نیرو.


وی گفت: در مورد فوق العاده ویژه در جلسات متعدد با وزیر بهداشت و دکتر تقوی نژاد (معاون توسعه منابع وزارت بهداشت)، این کار نهایی شد، تمام ابعاد آن را بررسی کرده و با توجه به اینکه اجرای آن برای دانشگاه ها سخت بود، برای بار دوم بعد از اعمال فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که دریافتی ها افزایش داده شد، مجوز اعمال احکام فوق العاده ویژه داده شد و منابع مالی آن نیز در نظر گرفته شد و طبق مشاهدات بنده همکاران وزارت بهداشت در حال آماده کردن احکام این عزیزان هستند.


نوبخت درباره ابلاغ احکام فوق العاده ویژه گفت: با توجه به تامین منابع مالی احکام فوق العاده ویژه برای امسال و سال آینده، فوق العاده ویژه از دی ماه اعمال می شود.


رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره استخدام پرستاران گفت: در ابتدا یک مجوزسه هزار نفری و یک مجوز 20 هزار نفری را صادر کردیم و با توجه به اینکه این تعداد کافی نبود و نیاز بود نیروی تازه نفس در بحران کرونا به بدنه کادر درمان اضافه شود، یک مجوز 30 هزار نفری دیگر به وزارت بهداشت و درمان برای تکمیل کادر درمانی در بخش های مختلف داده شد که اولویت آن جذب نیروهای جان برکفی است که در بخش های کرونایی خدمت می کنند.


وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده رقم قابل توجهی که بیش از 22 هزار میلیارد تومان است، برای این عزیزان که حق قانونی آنها می باشد تعیین شده است.


رئیس سازمان برنامه بودجه خاطر نشان کرد: دیگر درخواست ها و مطالبات کادر درمان اعم از قانون تعرفه گذاری پرستاری، حق بهره وری آزمایشگاهی و ... در دست پیگیری است. همچنین در خصوص مجوز استخدامی 53 هزار نفری که داده شده است اولویت با نیروهای شرکتی است.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته