17 شهریور 1400

با پیگیری سازمان نظام پرستاری

اعضای خانواده پرستاران واکسن کرونا دریافت می کنند

اعضای خانواده پرستاران واکسن کرونا دریافت می کنند

با پیگیری های مداوم سازمان نظام پرستاری، اعضای خانواده گروه پرستاری واکسن کرونا دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، در پی مکاتبه دکتر محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری با علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت در تاریخ 16 مرداد امسال درباره تامین واکسن کرونا برای خانواده پرستاران، سعید نمکی، در تاریخ 25 مرداد، دستور اختصاص واکسن کرونا به اعضای خانواده گروه پرستاری را صادر کرد.

دکتر محمد میرزابیگی در نامه به معاون بهداشت وزیر بهداشت نوشت: تامین واکسن برای جاماندگان واکسیناسیون از همکاران جامعه پرستاری به ویژه خانواده های این عزیزان به عنوان گروه های پرریسک و در معرض خطر ضروری است.

وی تاکید کرد: با توجه به آمارهای میدانی از سراسر کشور متاسفانه با وجود واکسیناسیون همکاران پرستار در مراحل قبل، در بحث پیشگیری از ابتلای خانواده های گروه پرستاری اقدام خاصی صورت نگرفته و این کاستی شدیدا سبب شده که بسیاری از خانواده های پرستاران که در ارتباط مستقیم با مدافعان سلامت هستند به این ویروس مبتلا شوند.

دکتر میرزابیگی در ادامه این نامه خطاب به معاون وزیر بهداشت نوشت: فاجعه بارتر اینکه تعداد زیادی از بستگان پرستاران به علت واکسینه نشدن، قربانی کرونا شده اند و وضعیت روحی و روانی بسیاری از مدافعان سلامت به هم ریخته است بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید مبادی ذی ربط در خصوص تامین واکسن برای واکسیناسیون خانواده های جامعه پرستاری به میزان 200 تا 250 هزار دوز اقدام فرمایند.

در پی مکاتبه و پیگیری های رئیس کل سازمان نظام پرستاری، سعید نمکی، وزیر سابق بهداشت 25 مرداد دستور تامین واکسن برای خانواده پرستاران را صادر کرد و در نامه ای به علیرضا رئیسی، معاون بهداشت نوشت: حدود یک و نیم سال گذشته مدافعان بی ادعای سلامت در سراسر کشور سخت ترین شرایط را تحمل کردند و در کنار آنها خانواده های صبور و همراه شان نیز متحمل رنج فراوان شدند.

نمکی افزود: با توجه به تماس مکرر و آلودگی شدید بخش های بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی خدمت رسان به بیماران کووید 19 و خطر انتقال ویروس با حجم بالا به خانواده های آنها، ضروری است در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون خانواده های آنها اقدام شود.

وزیر سابق بهداشت همچنین در پی پیگیری های سازمان نظام پرستاری دستور داد: دز یادآور اولین گروه هایی از کادر بهداشت و درمان درگیر در خدمت به بیماران کرونایی که واکسن دریافت کرده اند نیز باید مورد توجه قرار گیرد و شایسته است با طرح در کمیته واکسیناسیون، دز یادآور برای همکاران نظام سلامت که از نظر سنی بالاتر هستند یا بیماری زمینه ای دارند، اولویت داشته باشند، تزریق دز یادآور با این افراد شروع شود و سپس به مرور و گذشت زمان کافی از دز دوم، برای بقیه اقدام شود.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته