17 مهر 1400

سازمان نظام پرستاری بزرگترین مرکز آموزش های تخصصی و عمومی پرستاری در کشور

سازمان نظام پرستاری بزرگترین مرکز آموزش های تخصصی و عمومی پرستاری در کشور

مرکز آموزش سازمان نظام پرستاری به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز آموزش تخصصی پرستاری در کشور دوره های مختلف تخصصی را برای پرستاران و دانشجویان پرستاری و دوره های مهارتی و عمومی را برای عموم متفاضیان علاقه مند به خدمات مراقبتی و پرستاری برگزار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ هر ساله علاقه مندان و متقاضیان زیادی برای گذراندن و ثبت نام دوره های تخصصی و عمومی به سازمان نظام پرستاری مراجعه می کنند.

دوره های آموزشی سازمان نظام پرستاری به دو  گروه آموزش های کوتاه مدت مداوم برای کادر پرستاری و آموزش های تخصصی بلند مدت تقسیم می شود به طوری که امسال 38 هزار و 961 نفر ساعت دوره آموزشی برگزار شده و میزان آموزش های مداوم و تخصصی سازمان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.

محسن رازانی، مدیر آموزش سازمان نظام پرستاری درباره جزئیات دوره های آموزش سازمان نظام پرستاری گفت: کلاس های آموزشی که توسط سازمان نظام پرستاری برگذار می شود؛ شامل سه بخش نظری، علمی و بالینی است. قسمتی از ایـن آموزش ها برای پرستاران در بالین و دانشجویان پرستاری است.

وی درباره کلاس‌های آموزشی برای پرستاران شاغل در بیمارستان ها گفت: یک بخش از کلاس‌های آموزشی که توسط سازمان نظام پرستاری ارائه می شود، برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری است که مشغول ارائه خدمات در بیمارستان‌ها هستند. از جمله هدف‌های برگزاری کلاس های آموزشی برای پرستاران شاغل در بیمارستان‌ها به روز شدن اطلاعات علمی و مهارتی آنان است.

مدیر آموزش سازمان نظام پرستاری ادامه داد: اطلاعات علمی حوزه پرستاری به صورت روزانه در حال تغییر و بروز شدن است. در این زمینه واحد آموزشی سازمان نظام پرستاری بر اساس آخرین تغییرات اطلاعاتی و استاندارد‌های آموزشی برای پرستاران دوره های آموزشی برگزار می کند.

 وی افزود: بخش دیگر آموزش های سازمان نظام پرستاری برای دانشجویان پرستاری است. دانشجویان پرستاری می توانند با انتخاب استاد و اعلام کلاس مورد نظر به سازمان نظام پرستاری مراجعه کنند. دوره‌های مورد نظر آنان در سازمان نظام پرستاری تعریف می شود و دانشجویان می توانند در دوره آموزشی انتخابی خود شرکت کنند. 

رازانی ادامه داد: واحد آموزشی سازمان نظام پرستاری برای دانشجویانی که در دوره‌های آموزشی این سازمان شرکت کنند، تخفیف های ویژه‌ای در نظر گرفته است تا دانشجویان بدون مشکل هزینه‌ بتوانند در کلاس های آموزشی شرکت کنند.

مدیر آموزش سازمان نظام پرستاری گفت: بخش دیگری از آموزش‌های سازمان نظام پرستاری بر اساس تقاضای هیئت مدیره‌های هر شهرستان است؛ بدین صورت که هیئت مدیره برگزاری دوره آموزشی را مطرح می کند و مرکز آموزشی سازمان نظام پرستاری با بررسی آمار تقاضاها برای کلاس های آموزشی در آن شهرستان مجوز برگزاری صادر می کند.

رازانی گفت: بخش دیگر کلاس‌های آموزشی سازمان نظام پرستاری در حوزه های تخصصی مانند آی سی یو، اتاق عمل، بخش های ویژه و ... است و دوره‌های مرتبط و تخصصی برای افزایش مهارت پرستاران برگزار می شود.

وی افزود: بخش دیگری از دوره‌های آموزشی سازمان نظام پرستاری برای عموم جامعه و با توجه به تقاضای مردم برگزار می شود. در این دوره‌ها با ارائه آموزش‌هایی مانند کمک پرستاری، دستیار دندانپزشک و... برای افرادی که مدرک دیپلم دارند و به دنبال شرایط کاری بهتر هستند برگزار می شود. تلاش شده است با بکارگیری اساتید مجرب بتوانیم دوره های با کیفیتی برگزار کنیم.

رازانی گفت: آموزش‌های ارائه شده به‌‌روز و با توجه به درخواست پرستاران و متقاضیان باشد و پرستارانی که در کلاس‌های آموزشی سازمان نظام پرستاری شرکت می کنند با گذراندن آزمون پایانی گواهی معتبر دریافت می کنند.

مدیر آموزش سازمان نظام پرستاری بیان کرد: سازمان نظام پرستاری از جمله مراکز آموزشی قوی و مورد تاييد وزارت بهداشت است که در سطح کشور در زمینه آموزشی فعالیت می کند. این مرکز با حضور 50 استاد و هیئت علمی و با توجه به نیاز‌های جامعه به ارائه آموزش‌های علمی و تخصصی برای متقاضیان اقدام می کند.

رازانی گفت: قبل از شروع کرونا آموزش‌ها به صورت حضوری ارائه می شد اما با آغاز اپیدمی کرونا و برای حفظ سلامت متقاضیان آموزش‌ها از حضوری به مجازی تغییر کرد.

وی ادامه داد: در آموزش مجازی با توجه به مشکلاتی که در ساختار آموزش های آنلاین در سراسر کشور وجود داشت، سازمان نظام پرستاری نیز دچار مشکلاتی از قبیل؛ نبود زیر ساخت مناسب و... رو به رو بودیم. البته با توسعه فناوری های نوین ارتباطی به مرور این مشکلات کمتر می شود و زیرساخت های برگزاری دوره های آنلاین به مرور کشور تقویت می شود.

رازانی تصریح کرد: از همکارهای جامعه پرستاری تقاضا داریم كه مرکز آموزش سازمان نظام پرستاری را در برگزاری هر چه بهتر دوره‌های آموزشي ياری کنند. قطعا انتقادها و پيشنهادهای جامعه پرستاری در ارتقای کمی و کیفی این دوره ها موثر است و حتما از آن استقبال می شود.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته