-
راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی/بیماران تنفسی خودسرانه داروی خواب‌آور مصرف نکنند

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح  علل بروز بیماری‌های تنفسی، راهکار پیشگیری از این بیماری‌ها را معرفی و عنوان کرد: بیماران تنفسی که دچار اختلال خواب هستند، بدون دستور پزشک از داروهای خواب آور استفاده نکنند. 

  • 8 آذر 1400
  • نظرات: 0
اعتراض پرستاران تامین اجتماعی به حذف سابقه سربازی در سنوات خدمتی مشاغل سخت و زیان آور

جمعی از پرستاران سازمان تامین اجتماعی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند نسبت به تفسیر این سازمان از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر نحوه محاسبه 25 سال خدمت آنان در مشاغل سخت و زیان آور و حذف دو سال سابقه خدمت سربازی آنان به عنوان بخشی از این سنوات اعتراض کردند.

  • 7 آذر 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

رییس بیمارستان رازی اهواز بیان کرد:

هر پرستار در یک شیفت به ۲۰ بیمار کرونایی رسیدگی می کند

رییس بیمارستان رازی اهواز گفت: آمار تریاژ ما تا ۷۵۰ نفر در روز رسید که از این میزان ۳۵۴ کارت بستری صادر شده است.

مدافعان سلامت یکی پس از دیگری "پرپر" می‌شوند

در حالی استان فارس روزهای سخت و طاقت فرسای کرونایی را سپری می‌کند که به دلیل بی‌توجهی‌ها و ساده‌انگاری‌ها کادر درمان خسته و افسرده شدند.

هشدار رئیس سازمان نظام پرستاری نسبت به کمبود پرستار

رئیس کل سازمان نظام پرستاری نسبت به کمبود نیروی پرستار، سختی کار، اضافه کاری اجباری و بکارگیری پرستاران با قراردادهای موقت به خصوص در زمان مواجهه با کرونا و آسیب های آن به مردم هشدار داد و بهبود وضعیت پرستاران و رفع کمبود نیرو را در این حوزه خواستار شد.

در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری؛

پرستاری که با وجود دست شکسته، عشق را در خدمت به بیمار خلاصه کرد

 منیژه غفاری پرستار اردبیلی‌ سفیدپوشی که با دست شکسته و گچ گرفته شده ؛ همه روزه دربخش کرونا حاضر‌ می‌شود و با عشق به همکاران و بیماران کمک می کند .

کادر درمان بخش خصوصی به سرعت واکسینه خواهند شد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از واکسیناسیون به سرعت تمامی پرسنل و کادر درمان بخش خصوصی خبر داد و گفت: واکسیناسیون خانواده اعضای کادر درمان بخش خصوصی از هفته آینده آغاز می شود.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری :

تکلیف آزمون استخدام پرستاران راروشن کنید

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: سال گذشته آزمونی برای استخدام پرستاران برگزار شد اما هنوز نتایج نهایی این آزمون، مشخص نشده است.

یادداشت:

کرونا دشمن دلداده پرستاران

پرستار در اوج غربت، بناگاه با دشمنی فوق‌العاده کوچک ولی بشدت مرگبار مواجه شد، در مصاف ایثارگرانه با ویروس منحوس کرونا بود که این دشمن مبلغ پرستاران نجیب این سرزمین و همه کشورها شد.

مدیریت امور دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور برگزار می کند:

مسابقه دلنوشته دانشجویی با عنوان " با حسین حرف بزن"

مسابقه دلنوشته دانشجویی با عنوان " با حسین حرف بزن" و مسابقه کتابخوانی از کتاب "دیلماج" ویژه دانشجویان گروه پرستاری (پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت پزشکی) برگزار می گردد.

یادداشت نایب رئیس اول شورایعالی نظام پرستاری کشور:

پیک های بی تفاوتی کرونا یکی پس از دیگری

نایب رئیس اول شورایعالی در یادداشتی از مشکلات حوزه سلامت و کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس محنوس کرونا هستند، تشریح کرد.‌

«ناخوانده در شهر»؛ روایت دردهای کادر درمان

مستند نیمه‌بلند «ناخوانده در شهر» روایت زندگی و کار یک پرستار در بیمارستان واسعی شهر سبزوار است؛ یکی از هزاران کادر درمانی که در دوران سخت مواجهه و مقابله با همه‌گیری کرونا روزها و شب‌های سخت و نگران‌کننده‌ای را گذراند.

تشییع هشتمین شهید مدافع سلامت گلستان

گلستان پیکر «فاطمه السادات میر دیلمی» پرستار بیمارستان ۵ آذر گرگان که بر اثر کرونا به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست، در گرگان تشییع شد.

اعلام حمایت سازمان نظام پرستاری از وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت

سازمان نظام پرستاری با صدور پیامی از دکتر بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت حمایت کرد.

در نشست عملیاتی معاون سازمان نظام پرستاری با اعضا هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد و بندرلنگه مطرح شد؛

عدم استخدام پرستاران؛ ترک فعلی بود که در بحران کوید آشکار شد

در نشست عملیاتی معاون سازمان نظام پرستاری با اعضا هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد و بندرلنگه از عدم جذب و استخدام پرستاران در ۴ا لی ۵ سال گذشته در مقابل افزایش تخت های بیمارستان ها، خروجی نیروی پرستاری ماننده: بازنشستگی پرستاران ، مهاجرت آنها به خارج کشور، مرخصی های استعلاجی و ... مطرح شد.  

کادر درمان؛ ایستاده در میانه بلا

شیفت های طولانی، اضافه کاری اجباری، جان‌باختن همکاران، مرگ بیماران، دوری از خانواده، ابتلای خود و اطرافیان، استرس و اضطراب زیادی را به پرستاران، پزشکان و سایر گروه‌های درمانی وارد کرده است. فعالان این حوزه می‌گویند: مشقت‌های این کار، میزان افسردگی و اضطراب را در آنها بالا برده است.

حال و هوای روزهای کرونایی از زبان کادر درمان

عده‌ای جان باختند و عده‌ای دیگر سالم وسلامت از بیمارستان مرخص شدند. اما این پرستان و پزشکان بودند که در تمام این ماه‌ها خستگی‌ها را به جان خریدند.

اولین567810121314انتها

انتخابگر پوسته