-
تشکیل کارگروه مشترک دولت، مجلس و نظام پرستاری برای رسیدگی به مطالبات پرستاران

با طرح مطالبات پرستاران از سوی مسئولان سازمان نظام پرستاری در کمیسیون بهداشت مجلس، این کمیسیون امروز تشکیل کارگروه مشترکی متشکل از نمایندگان دولت، مجلس و سازمان نظام پرستاری را برای رسیدگی سریع به مهمترین مطالبات پرستاران تصویب کرد.

  • 21 شهریور 1400
  • نظرات: 0
دکتر مداح: پرستاران از جان و رفاه خود گذشتند تا مردم سالم بمانند

مادر پرستاری ایران گفت: پرستاران مثل همیشه در ایام کرونا نیز از جان و رفاه خود گذشتند تا مردم سالم بمانند، البته مطالباتی هم دارند که گر چه جنبه مادی هم دارد اما برجسته کردن این خواسته ها در مقابل ایثار آنان درست نیست. مسئولان باید زمینه شناخت بیشتر مردم از پرستاران و نقش آفرینی آنان در پیشگیری را فراهم کنند.

  • 21 شهریور 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

درماندگی کادر درمان کاشان از موج بیماران کرونایی

 کادر درمان کاشان از موج بیماران کرونایی در پیک پنجم درمانده شدند اما مسئولان هیچ اقدامی در راستای قطع زنجیره انتقال انجام نمی‌دهند.

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسب عید قربان

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، روز پر فضیلت عید قربان را به ملت ایران تبریک گفت.

عید قربان نشانه ایثار، عشق و اطاعت از فرمان خداوند بی هیچ قید و شرطی است. عید قربان نشان ایمان انسان راستین به خالق یکتا و بی همتا و روزی است برای اهدای قربانی به آستان پاک دوست و نادیده گرفتن خواست ها و نیازهای خویش و نیز محو کامل خودخواهی ها و دل کندن و رهایی از تمامی تعلقات دنیوی

عید قربان عیدی است که زائران کوی یار با درک عارفانه و وقوف با شعور مشعر الحرام، با تضرع و دعا، قلب خود را آماده پذیرش رحمت الهی در روز عید عاشقی و بندگی خدا و پیروی از سنت نبوی می کنند. این عید جشن رهیدگی از اسارت نفس بوده و مجرای فیض الهی و وسیله عنایت رحمانی به بندگان مومن، مسلم و مطیع است.


سازمان نظام پرستاری به نمایندگی از جامعه خدوم پرستاری فرا رسیدن عید قربان را به عموم مسلمین جهان تبریک عرض مینماید.

نامه رئیس کل سازمان نظام پرستاری به روحانی برای احقاق حقوق پرستاران  در کرونا

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری، اعمال حقوق قانونی پرستاران را مبنی بر افزایش ضرایب حقوق و پرداخت کامل اضافه کاری آنان با توجه به نبود امکان تعطیلی و کاهش ساعت کاری آنان در ایام تعطیلات کرونا خواستار شد.

با افزایش مبتلایان کرونا و کمبود نیرو اعضای هیات علمی دانشگاه بم مجبور به پرستاری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم در شرق استان کرمان می گوید در نتیجه مراجعه زیاد بیماران کرونایی با کمبود تخت و محل تخت بستری و نیز نیروی پرستار مواجهیم به گونه‌ای که مجبور شده‌ایم اعضای هیات علمی دانشگاه نیز در بیمارستان خدمات پرستاری ارائه دهند.

تلاش شبانه روزی کادر درمان به وضوح آشکار است

شیوع بیماری کرونا و طولانی شدن مدت زمان آن از یک سو مشکلات فراوانی برای اقشار مختلف مردم به وجود آورده و از سوی دیگر باعث خستگی کادر درمان شده است اما خستگی کادر درمان نباید باعث انتخاب گزینشی بیماران و ندادن خدمات به افراد به صورت یکسان باشد.

ابتلای دوباره کادر درمان به کرونا پس از واکسیناسیون

مسئولان نظام سلامت می‌گویند چندین مورد فوت پس از تزریق واکسن به کادر درمان گزارش شد که اغلب مربوط به افرادی بود که در ۳ ماهه اخیر در آی‌سی‌یو درگیر ویروس کرونا بوده‌اند.

زنگ خطر کمبود پرستار در قشم به صدا درآمد

بالاخره زنگ خطر کمبود پرستار در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم به صدا درآمد و آنان که به هشدارهای مسئولان ستاد کرونای قشم بی توجه بودند شاید امروز با این هشدار به هوش آیند و بدانند خطر واقعا جدی جدی است.

تامین نیروی کادر پرستاری مسئله اصلی است

رئیس بیمارستان خلیج فارس بندرعباس گفت: برای تکمیل کادر درمان خود به 70 پرستار نیاز دارد، گفت: قرار بود 48 نیرو از طریق سازمان تامین اجتماعی جذب شود که بخاطر بوروکراسی های اداری حتی بعد از انجام آزمون و مصاحبه، هنوز این نیروها به سیستم وارد نشده اند.

زحمات پرستاران به روایت «محمد دلاوری»/ آغاز پخش مستندی با موضوع کرونا

مجموعه مستند «زنده باش» با موضوع زحمات و خدمات نیروهای درمان در ۱۸ ماه کرونایی اخیر با روایت محمد دلاوری و تهیه‌کنندگی مهدی شیخی از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری: 

نبود امنیت شغلی برای نیرو های شرکتی

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به یکسان بودن کار میان نیرو های رسمی و شرکتی، تفاوتی که در پرداختی های این دو گروه است. باعث کاهش انگیزه و نبود امنیت شغلی برای نیرو های شرکتی می شود.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع)

سازمان نظام پرستاری کشور در پیامی شهادت امام محمد باقر (ع) را به عموم شیعیان تسلیت گفت.

افتتاح ایستگاه مدافعان سلامت در خط 7 مترو تهران

ایستگاه «مدافعان سلامت» در خط 7 مترو تهران با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در محل این ایستگاه، روز پنج‌شنبه بیست و هفتم خردادماه 1400 افتتاح شد.

تجلیل از زوج پرستار جهادگر

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از زوج پرستاری که هم در ایام مبارزه با کرونا جهادی عمل کرده و هم ازدواج خود را به تاخیر نینداخته اند، تجلیل کرد.

حضور داوطلبانه پرستاران اسدآبادی در سیستان و بلوچستان

دو پرستار اسدآبادی برای کمک به کادر درمان استان سیستان و بلوچستان به  صورت داوطلبانه در این منطقه حضور یافتند.

ثبت نام از داوطلبان گروه های مختلف پرستاری برای خدمتگزاری به مردم استان سیستان و بلوچستان و سایر استانهای جنوبی

 سازمان نظام‌پرستاری از داوطلبان گروه های مختلف پرستاری جهت خدمتگزاری به مردم استان سیستان و بلوچستان و سایر استانهای جنوبی کشور ثبت نام به عمل می‌آورد.

اولین567810121314انتها

انتخابگر پوسته