-
تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

  • 29 فروردین 1400
  • نظرات: 0
آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

  • 28 فروردین 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

قاضی زاده هاشمی:

استخدام ٣٠ هزار پرستار را تا حصول نتیجه در مجلس پیگیرى مى‌کنیم

نایب رئیس مجلس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره پرستاران کشور، گفت: موضوع استخدام ٣٠ هزار پرستار را تا حصول نتیجه با جدیت در مجلس پیگیرى مى‌کنیم.

رئیس جمهوری در مراسم روز پرستار:

منزلت پرستاران در ایام کرونا بالاتر رفت

رئیس جمهوری در مراسم بزرگداشت روز پرستار از عملی شدن مجوز استخدام 30 هزار کادر بهداشت و درمان در ماههای آینده خبر داد و گفت: منزلت پرستاران در ایام کرونا در 10 ماه گذشته بالاتر رفت و مردم دیدند که پرستاران واقعا در روز خطر از میدان فرار نمی‌کنند و در خط مقدم می‌ایستند.

وزیر بهداشت:

20 هزار پرستار استخدام می شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توصیه مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهوری امسال به عنوان اولین سال پس از انقلاب 20 هزار پرستار استخدام می شود، 16 هزار نیروی قرداردادی و شرکتی نیز جذب می شود و امیدواریم با این اقدام بخشی از کمبود نیروی پرستار در کشور جبران شود.

معاون توسعه وزارت بهداشت:

حقوق پرستاران از اول دی ۵۰ درصد افرایش می یابد

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حقوق پرستاران از اول دی ماه، ۵۰ درصد افزایش می یابد، از اسفند ۹۷ نیز تاکنون ۵۰ درصد افزایش حقوق داشته اند بنابراین طی دوسال گذشته حقوق پرستاران دو برابر شده است.

سخنگوی دولت: 

اعتبار استخدام ۳۰ هزار پرستار تامین شد

علی ربیعی گفت:‌ مجوز تامین اعتبار برای استخدام ۳۰ هزار نفر پرستار در نظر گرفته شده و زمان آزمون آن اعلام خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پرستاران؛یادآوران دفاع مقدس

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ و ضریب نفوذ آن در عرصه بین‌المللی تاکید کرد: امروز باید عنصر فرهنگ در روابط بین‌الملل بیش از گذشته جدی گرفته شود.

بازدید معاونین سازمان نظام پرستاری از بیمارستانهای لقمان و فیاض بخش تهران

معاون فنی، آموزش و پژوهش، معاونین فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری با حضور در بیمارستان های لقمان حکیم و بیمارستان شهید فیاض بخش، از بخش های این بیمارستان بازدید و از پرستاران فعال در بحران کرونا قدردانی کردند.

وزیر بهداشت:

بدون همت پرستاران مهار امواج کرونا میسر نبود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری نفس گیر کرونا هرگز میسر نبود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت کارانه ماه گذشته پرستاران که بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود به صورت یکجا خبر داد.  

گزارشی به مناسبت روز پرستار؛

بغض همراهان بیماران فوت شده در گوشمان می پیچید/ دیگر رمقی برایمان نمانده است

اگر من کرونا داشته باشم، به طور حتم کسی به خانه‌ من نمی‌آید، اما ما پرستاران از نزدیکترین فاصله از بیمارانی مراقبت می کنیم که مطمئن هستیم کرونا دارند. اما می دانیم بیمار در آن لحظات سخت بعد از خدا فقط به رفتار و مراقبت پرستار امید دارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس خبر داد؛

طرح مجلس برای تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شواری اسلامی از طرح نمایندگان مجلس برای تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی:

مجلس پرستاران را تنها نمی گذارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتحاد و همکاری قوا به عنوان رمز رفع مشکلات مردم، گفت: مجلس مردم را در میانه مشکلات اقتصادی تنها نمی‌گذارد. 

دبیر شورای عالی نظام پرستاری:

مطالبه فوری پرستاران استخدام است

دبیر شورای عالی نظام پرستاری گفت: اصلی‌ترین و فوری‌ترین مطالبه جامعه پرستاری کشور، استخدام نیرو و اجرای هر چه سریعتر مجوزهای استخدامی صادر شده است که معلوم نیست به چه دلیلی در دانشگاههای علوم پزشکی معطل مانده است.

رهبر معظم انقلاب:

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا شود

رهبر معظم انقلاب گفتند: وضع پرستاران ما باید به نحوی باشد که با خیال راحت به کارخود بپردازند. باید خیال خانواده های آنها نیز از این بابت راحت باشد. من یک زمانی به مسئولان گفتم باید حدود ۳۰ هزار پرستار را استخدام کنید ولی مشکلاتی داشتند و نشد ولی باید این مساله را با جدیت دنبال کنند.

همکاری سازمان نظام پرستاری و شهرداری تهران

بنر و بیلبورد های  تقدیر از مقام پرستاران توسط شهرداری تهران با همکاری سازمان نظام پرستاری، به مناسبت روز پرستار  در سطح شهر تهران نصب شد .

اولین2122232426282930انتها

انتخابگر پوسته