-
تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

  • 29 فروردین 1400
  • نظرات: 0
آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

  • 28 فروردین 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

رییس جمهوری:    

قدردان تلاش پرستاران هستیم

رییس جمهوری گفت: امسال باید احترام ویژه ای برای پرستاران که برای سلامت مردم جان خود را در کف گذاشتند و در کنار پرشکان و متخصصان تلاش کردند قائل شویم و تلاش آنها را پاس می‌داریم.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور:

فشار کاری پرستاران چندین برابر شده است

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: در حالی که به علت شیوع کرونا اکثر مشاغل دورکار شده اند، فشارکاری پرستاران چندین برابر شده است، در این بحران نه تعطیلی دارند و نه استراحت، لذا لازم است هر چه زودتر پرستاران از مزایای مشاغل سخت برخوردار شوند.

ازسوی سازمان نظام پرستاری ؛

روز شمار هفته پرستاری اعلام شد

 سازمان نظام پرستاری کل کشور روز شمار هفته پرستار را اعلام کرد. 

جلسه معاونین سازمان نظام پرستاری با معاونت اجتماعی سازمان نظام پزشکی

لزوم تسریع در تعیین تکلیف شهدای مدافع سلامت

در راستای همفکری و مشارکت دو نهاد صنفی اصلی و تاثیرگذار حوزه سلامت و بخصوص انجام اقدامات مشترک در خصوص رفع موانع قانونی تعلق عنوان شهید به آسمانی شده های حوزه سلامت در ایام همه گیری کرونا جلسه ای برگزار شد.

وزیر ارتباطات:

اشتراک رایگان VODها در شب یلدا و روز پرستار

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توئیتی نوشت: امسال باید بیشتر مواظب هم باشیم و آیین یلدای سلامت را با همدلی برگزار کنیم. با همراهی VODها، در شب یلدا و روز پرستار، اشتراک فیلم و سریال در «فیلیمو، نماوا، تیوا و آیو» برای همه رایگان خواهد بود

کمبود شدید پرستار در ایران؛ هر تخت بیمارستان کمتر از یک پرستار!

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری با بیان این‌‌که کمتر از یک پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داریم، گفت: فاصله پرداخت معوقات پرستاران کمتر شده اما برای این‌‌که فاصله این معوقات کمتر شود، مبالغ پرداختی را کاهش داده‌‌اند.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

کمبود نیرو معضل مزمن شده حوزه پرستاری

رییس شورای عالی نظام پرستاری در آستانه روز پرستار، کمبود نیرو را از معضل اصلی جامعه پرستاری دانست و گفت: نیاز به نیرو در شرایط فعلی بسیار زیاد حس می‌شود و باید به فکر جذب نیرو باشیم؛ این خواسته ما بیش از آن که برای کاهش حجم کاری پرستاران باشد برای بیمارانی است که در بیمارستان بستری هستند.

مسابقه «قهرمان مدافع سلامت من» برگزار می‌شود

مجموعه فرهنگی «همراه» به مناسبت میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار، به منظور قدردانی از زحمات ارزشمند یکساله کادر درمان، مسابقه «قهرمان مدافع سلامت من» را برگزار می‌نماید.

تصویری از قهرمانی‌های کادر درمان در بخش کرونا

۲۴ فیلم مستند با موضوع کرونا در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» نمایش داده می‌شود که وجوه مختلفی از مبارزه کادر درمان با این ویروس را به نمایش می‌گذارند.

راه اندازی پویش مردمی #جهادگرسلامت خسته_نباشی

پویش مردمی #جهادگرسلامتخسته_نباشی به پاس قدردانی از تلاش و مجاهدت های کادر درمان در استان کرمانشاه راه اندازی شد .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین:

روز پرستار به فرصتی برای قدردانی از پرستاران تبدیل شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: روز پرستار را به فرصتی برای قدردانی از پرستاران تبدیل کنیم به گونه‌ای که خستگی این ماه‌های پر مشغله از  این قشر زحمتکش گرفته شود.

وزیر بهداشت:

با تلاش کادردرمان موج سوم کرونا در کشور مهار شد

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: با تلاش کادر درمان، همگرایی مسئولان و همراهی مردم موج سوم کرونا در کشور مهار شده است.

ساخت تندیس مدافعان سلامت در کرج

به دنبال مطالبه کابران البرز در شبکه های اجتماعی برای ساخت تندیس از مدافعان سلامت، رحیم خستو سخنگوی شورای شهر کرج از بررسی این مهم در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج خبر داد.

رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

واکسن مورد تایید وزارت بهداشت سریعا برای کادر درمان و افراد پرریسک تهیه می شود

با تلاش و زحمت و مجاهدت کادر درمانی کشور و دیگر افراد حاضر در میدان مقابله با بیماری کرونا، خوشبختانه سیر ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا نزولی شده و شایسته است مردم همچنان به طور جدی همه دستورالعمل‌های بهداشتی را اجرا کنند.

اختصاص حداکثر ۵ درصد ظرفیت رشته پرستاری به بهیاران در کنکور تصویب شد

اختصاص حداکثر پنج درصد از ظرفیت هر یک از رشته‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط برای برقراری عدالت آموزشی در رقابت با سایرداوطلبان آزمون ورودی دانشگاه‌ها در صدوچهلمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تصویب شد.

اولین2324252628303132انتها

انتخابگر پوسته