-
تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

  • 29 فروردین 1400
  • نظرات: 0
آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

  • 28 فروردین 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

پیگیری وضعیت معیشتی کادر درمان روی میز کمیسیون بهداشت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تمرکز کمیسیون متبوع خود بر پیگیری و نظارت بر اجرای قوانین به ویژه قانون برنامه ششم و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت اشاره کرده و از پیگیری جدی مطالبات کادر درمان و تخصیص کامل اعتبارات کرونایی در کمیسیون بهداشت خود خبر داد.

معاون ویژه شهرستان ایرانشهر عنوان کرد؛

ضرورت پرداخت مطالبات مدافعان سلامت/ پرداخت دیر هنگام حقوق کادر درمان موجب کاهش انگیزه آنان می شود

ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: نباید با پرداخت دیر هنگام حقوق کادر درمان موجب کاهش انگیزه کاری آنان شویم، این امر باعث می شود که روحیه نیروهای خط مقدم تضعیف شود.

راهیابی ۳ مستند از تلاش پرستاران و پزشکان به جشنواره فیلم حقیقت

سه فیلم مستند با همکاری روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با موضوع کرونا به جشنواره بین المللی سینما حقیقت راه یافتند.

مستند «روایت ایثار» در دزفول ساخته می‌شود

مستند «روایت ایثار» با رویکرد و نگاه ویژه به رشادت و ایثار کادر بهداشت و درمان شهرستان دزفول از زمان هشت سال دفاع مقدس تا مقابله با کرونا ساخته می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :

ضرورت اعطای تسهیلات ایثارگری به کادر درمان خط مقدم مقابله با کرونا /خدمت در بیمارستان‌ها به عنوان مشاغل سخت و زیان آور محاسبه شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ضرورت اعطای تسهیلات ایثارگری به کادر درمان که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند، گفت: خدمت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته شده و سنوات آنها با ضریب یک و نیم محاسبه شود.

حذف جرایم کرونایی خودروهای کادر درمان

رئیس پلیس راهور ناجا: جریمه تردد پرستاران و پزشکان پس از اعلام لیست آنها از طریق فرمانداری ها بخشیده می شود 

45 تا 50 درصد مجوزهای استخدامی اخذ شده مربوط به مشاغل پرستاری است

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: در سالجاری در مجموع تعداد 10 هزار مجوز استخدام پیمانی از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شد که تعداد 3000 مجوز آن (بیش از 65% در رشته شغلی پرستار) بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تابعه توزیع شده و در حال بکارگیری در مراکز درگیر بیماری کرونا می‌باشند و تعداد 7000 مجوز آن نیز مراحل پایانی سهمیه‌بندی دانشگاهی را سپری نموده و به زودی بین دانشگاه های علوم پزشکی تابعه توزیع خواهد شد

هتل‌های بنیاد مستضعفان برای حمایت از مدافعان سلامت به‌خط می‌شوند

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به اوج گیری دوباره کرونا در موج سوم، هتل‌های بنیاد مستضعفان برای حمایت از مدافعان سلامت به‌خط می‌شوند.

پاسداشت مدافعان سلامت در بخش «رادیوتئاتر» جشنواره تئاتر فجر

از جمله رویکردها و محورهای بخش «رادیوتئاتر» سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر که مهلت حضور در آن تا ۲۵ آذرماه تمدید شد، پرداختن به مدافعان سلامت و بحران‌های ناشی از کرونا است.

انتخاب معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان در سومین دوره شورای راهبردی شبکه ملی تحقیقات پرستاری

در نشست مجازی مجمع شبکه ملی تحقیقات پرستاری رای گیری برای انتخاب سومین شورای راهبردی شبکه ملی تحقیقات پرستاری برگزار گردید و 16 نفر شامل 10 نفر نمایندگان حقوقی مراکز تحقیقاتی و نهادهای پرستاری و شش نفر اعضای حقیقی انتخاب شدند.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری به مناسبت شهادت؛ شهیده پرستار فریبا بهرام نژاد

سازمان نظام پرستاری در پیامی شهادت پرستار مجاهد، خانم فریبا بهرام نژاد را تسلیت گفت.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری در پی شهادت دانشمند بزرگ دکتر فخری زاده

در پی ترور دکتر محسن فخری زاده، دانشمند برجسته و مدیر توانمند کشور، سازمان نظام پرستاری در پیامی  ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه ، شهادت این دانشمند فقید را تسلیت گفت.

نخستین شماره نشریه دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور، منتشر گردید

اولین نشریه دانشجویی سازمان نظام پرستاری  با محوریت دانشجویی در زمینه های علمی، پژوهشی، فرهنگی، ادبی، صنفی، کارآفرینی و ... منتشر شد.

یک پرستار با دستور رئیس جمهور به عضویت مجلس سنای مصر منصوب شد

دکتر کوثر محمود ، رئیس سندیکای پرستاران مصر ، با دستور رئیس جمهور مصر به عضویت مجلس سنای مصر منصوب شد

1500 پرستار در 44 کشور جان خود را در اثر کووید-19 از دست دادند

1500 پرستار در 44 کشور جان خود را در اثر کووید-19 از دست دادند و احتمالا مرگ و میر کادر درمان به 20000 نفر هم برسد. 

اولین2728293032343536انتها

انتخابگر پوسته