-
راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی/بیماران تنفسی خودسرانه داروی خواب‌آور مصرف نکنند

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح  علل بروز بیماری‌های تنفسی، راهکار پیشگیری از این بیماری‌ها را معرفی و عنوان کرد: بیماران تنفسی که دچار اختلال خواب هستند، بدون دستور پزشک از داروهای خواب آور استفاده نکنند. 

  • 8 آذر 1400
  • نظرات: 0
اعتراض پرستاران تامین اجتماعی به حذف سابقه سربازی در سنوات خدمتی مشاغل سخت و زیان آور

جمعی از پرستاران سازمان تامین اجتماعی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند نسبت به تفسیر این سازمان از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر نحوه محاسبه 25 سال خدمت آنان در مشاغل سخت و زیان آور و حذف دو سال سابقه خدمت سربازی آنان به عنوان بخشی از این سنوات اعتراض کردند.

  • 7 آذر 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد

اختصاص بودجه برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در ماههای پایانی امسال

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: با رایزنی های انجام شده و قول مساعد دولت و مجلس قرار است، بودجه ای برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در ماه پایانی امسال اختصاص یابد و برای اجرای کامل آن اعتبار لازم در قانون بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.

اجلاس روسای هیئت مدیره های نظام پرستاری برگزار شد

اولین اجلاس هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور در دوره پنجم امروز در خزرآباد ساری برگزار شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد

برگزاری آزمون استخدام داخلی برای تغییر وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری آزمون داخلی در وزارت بهداشت برای تغییر وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی خبر داد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

جامعه پرستاری منتظر اجرای قانون تعرفه گذاری از روز پرستار است

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: جامعه پرستاری از حرف و وعده های عمل نشده خسته شده است و به خصوص با توجه به تاکید مقام معظم رهبری از دولت انقلابی انتظار دارد، قانون تعرفه گذاری تا روز پرستار اجرایی شود.

اجلاس روسای هیئت مدیره های نظام پرستاری در مازندران برگزار می شود

دومین اجلاس روسای هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور در دوره پنجم فعالیت این سازمان، فردا در خزرآباد ساری برگزار می شود.

پرستار کارشناس مسمومیت:

استفاده از الکل صنعتی برای ضدعفونی باعث مسمومیت شدید می شود

پرستار کارشناس مسمومیت و رئیس اداره آموزش همگانی اورژانس کشور با تشریح انواع مسمومیت ها و روشهای مراقبت از افراد دچار مسمومیت گفت: در ایام کرونا استفاده از الکل برای ضدعفونی افزایش یافته است. حتما برای ضد عفونی باید از الکل اتانول استفاده شود. زیرا استفاده از الکل های صنعتی برای ضدعفونی باعث مسمومیت شدید می شود.

برگزاری کنگره ICN  با حضور رهبران و متخصصان جهانی

کنگره بین المللی شورای بین المللی پرستاران (ICN) به طور مجازی از دوم تا چهارم نوامبر (11-13 آبان ) با همکاری انجمن پرستاری امارات متحده عربی برگزار می شود.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

پرستاران با اضافه کاری های اجباری بیش از توانشان کار می کنند

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: کمبود نیرو باعث می‌شود که پرستاران برای جبران آن، به صورت اجباری اضافه کاری کنند. در این شرایط، پرستاران مجبور هستند بیش از دو تا سه برابر ظرفیت معمولی یک نفر فعال باشند و کار کنند.

فراخوان شرکت در جشنواره عکس پرستار و کرونا

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی جشنواره عکس پرستار و کرونا را برگزار می کند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

واکسیناسیون، روند مرگ و میر کادر درمان را بر اثر کرونا متوقف کرد

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: با تزریق واکسن کرونا روند جان‌باختن و مرگ نیروهای کادر درمان بر اثر ابتلا به کرونا متوقف شد و اگر موارد انگشت شماری مرگ بر اثر کرونا را شاهد هستیم کسانی هستند که به هر دلیل واکسن نزده اند.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

وعده های مسئولان برای پرستاران اجرا نشده است

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: مسئولان از خدمات پرستاران به خصوص در دوران کرونا تشکر می کنند و برای رسیدگی به مشکلات آنان وعده می دهند اما در عمل مشکلات لاینحل باقیمانده است. عمده مشکلات پرستاران مصوبه‌هایی است که مانند قانون تعرفه گذاری با وجود تصویب در مجلس و دولت اجرایی نمی شود.

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت هفته وحدت

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران فرارسیدن هفته وحدت را به همه مسلمانان شیعه و سنی و همه حق طلبان تبریک گفت.

عضو شورای عالی نظام پرستاری: 

نیروی پرستار کافی و ظرفیت استخدام وجود دارد، دانشگاهها اقدام نمی کنند

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: با وجود نیروی فارغ التحصیل پرستار آماده برای خدمت و ظرفیت استخدامی استخدام و جذب کافی نیرو در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها انجام نمی شود.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

روند استخدام پرستاران در وزارت بهداشت کند است

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: جذب نیروی پرستار در وزارت بهداشت به کندی انجام می‌شود به همین علت نه تنها با استاندارد جهانی فاصله داریم، بلکه با استانداردهای مشخص شده در وزارت بهداشت نیز از نظر نسبت پرستار به تخت بیمارستانی فاصله زیادی است.

با پیشنهاد سازمان نظام پرستاری صورت گرفت

موافقت وزیر بهداشت با مرخصی تشویقی به ازای هرسال يكماه ويژه مدافعين سلامت در دوران کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با پیشنهاد سازمان نظام پرستاری مبنی بر اعمال یک ماه مرخصی تشویقی سالانه مدافعين سلامت در ایام کرونا موافقت کرد.

124678910انتها

انتخابگر پوسته