-
راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی/بیماران تنفسی خودسرانه داروی خواب‌آور مصرف نکنند

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح  علل بروز بیماری‌های تنفسی، راهکار پیشگیری از این بیماری‌ها را معرفی و عنوان کرد: بیماران تنفسی که دچار اختلال خواب هستند، بدون دستور پزشک از داروهای خواب آور استفاده نکنند. 

  • 8 آذر 1400
  • نظرات: 0
اعتراض پرستاران تامین اجتماعی به حذف سابقه سربازی در سنوات خدمتی مشاغل سخت و زیان آور

جمعی از پرستاران سازمان تامین اجتماعی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند نسبت به تفسیر این سازمان از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر نحوه محاسبه 25 سال خدمت آنان در مشاغل سخت و زیان آور و حذف دو سال سابقه خدمت سربازی آنان به عنوان بخشی از این سنوات اعتراض کردند.

  • 7 آذر 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تا روز پرستار آغاز شود

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: یکسال از تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می گذرد و هنوز اجرا نشده است، جامعه پرستار از دولت جدید انتظار دارد اجرای این قانون تا روز پرستار امسال شروع شود.

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز بیهوشی

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی روز بیهوشی را به همه فعالان این رشته موثر در نظام سلامت تبریک گفت.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

توافق همه دستگاهها بر کمبود ۱۰۰ هزار پرستار/فوق العاده خاص به ابتکار نظام پرستاری مطرح شد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: همه دستگاههای مسئول دولتی از جمله وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی کمبود حداقل ۱۰۰ هزار پرستار را قبول دارند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اولویت سازمان نظام پرستاری است

رئیس شورای عالی نظام پرستاری اعلام کرد: پیگیری اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اولویت مهم سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت:

معاونت پرستاری ثمره پیگیری های سازمان نظام پرستاری است

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استخدام نیرو و عدالت در پرداخت ها مهمترین خواسته پرستاران است، استخدامهای اخیر نیز بیشتر تبدیل وضعیت بوده و نیروی  زیادی  اضافه نشده است، همه این مسائل در معاونت پرستاری که ثمره پیگیریهای نظام پرستاری است، پیگیری می شود.

تشکیل تیم ویژه رسیدگی به مشکلات خانواده های شهدای مدافع سلامت

معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با هیئت رئیسه سازمان نظام پرستاری اعلام کرد که تیم ویژه ای را برای پیگیری مشکلات خانواده های شهدای مدافع سلامت تشکیل می دهد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری: 

برقراری فوق العاده خاص مهمترین خواسته پرستاران در دوران کروناست

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: پرستاران در دو سال گذشته با وجود کمبود نیرو برای مراقبت از بیماران کرونا واقعا از جان مایه گذاشتند اما به مطالبات آنان رسیدگی نشده است. یکی از مهمترین خواسته های پرستاران در این دوران، برقراری فوق العاده خاص است که هنوز اجرا نشده است.

گفت و گوی زنده دکتر میرزابیگی با پرستاران امروز برگزار می شود

گفت و گوی زنده دکتر رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با پرستاران امروز در صفحه مدیریت امور دانشجویی سازمان نظام پرستاری با نام دوپامین به آدرس dopamine_nursing برگزار می شود.

همنوایی جامعه پرستاری بهترین نقشه راه برای ارتقای حرفه پرستاری است

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از پرستاران بزرگترین پشتوانه برای حل مشکلات و موانع موجود است، گفت: همنوایی جامعه پرستاری بهترین نقشه راه برای ارتقای حرفه پرستاری است.

تعیین تکلیف استخدام 35 هزار پرستار تا یک ماه آینده

با تصویب کارگروه مشترک کمیسیون بهداشت مجلس، دولت و سازمان نظام پرستاری، مقرر شد، وضعیت استخدام حدود 35 هزار پرستاری که در آزمون استخدام وزارت بهداشت شرکت کرده اند تا یک ماه آینده مشخص شود.

یادداشت پرستار

پیامدهای منفی تفاوت پرستاران رسمی و شرکتی

تفاوت بین پرستاران رسمی و پیمانی با پرستاران شرکتی و قراردادی از نظر  میزان حقوق  و  مزایا با وجود یکسان بودن شرح وظایف آنها موجب بی انگیزگی و خروج آنها از خدمت در مراکز درمانی کشور می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن پرستاران جامعه نگر:

ارائه خدمات پرستاری در منزل توسط مراکز خدماتی غیر معتبر سلامت مردم را به خطر می اندازد

عضو هیئت مدیره انجمن پرستاران جامعه نگر گفت: هنوز بسیاری از مردم مراکز معتبر خدمات مراقبت در منزل (هوم کر) را نمی شناسند و به مراکز خدماتی مراجعه می کنند، این مساله سلامت و امنیت مردم، خانواده ها و سالمندان را به خطر می اندازد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شوشتر:

کمبود نیرو، پرستاران را خسته کرده است

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شوشتر گفت: در سالهای اخیر همواره با کمبود پرستار مواجه بوده و هستیم. هرگز به اندازه افزایش تخت بیمارستانی، پرستار جذب نشد. در دوران کرونا نیز این مشکلات و بی توجهی ها ادامه یافت. همه این مسائل بر خستگی و بی انگیزگی پرستاران دامن زده است.

گفت و گوی زنده دکتر میرزابیگی با پرستاران

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، سه شنبه به طور زنده با پرستاران صحبت می کند و مهمترین مسائل روز جامعه پرستاری در این نشست مجازی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری به مناسبت درگذشت خانواده پرستار بر اثر کرونا

سازمان نظام پرستاری، درگذشت والدین و خواهر دکتر ارسلان نادری پور، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری کرمانشاه را که عزیزان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داد، به وی تسلیت گفت.

 

123578910انتها

انتخابگر پوسته