-
تشکیل کارگروه مشترک دولت، مجلس و نظام پرستاری برای رسیدگی به مطالبات پرستاران

با طرح مطالبات پرستاران از سوی مسئولان سازمان نظام پرستاری در کمیسیون بهداشت مجلس، این کمیسیون امروز تشکیل کارگروه مشترکی متشکل از نمایندگان دولت، مجلس و سازمان نظام پرستاری را برای رسیدگی سریع به مهمترین مطالبات پرستاران تصویب کرد.

  • 21 شهریور 1400
  • نظرات: 0
دکتر مداح: پرستاران از جان و رفاه خود گذشتند تا مردم سالم بمانند

مادر پرستاری ایران گفت: پرستاران مثل همیشه در ایام کرونا نیز از جان و رفاه خود گذشتند تا مردم سالم بمانند، البته مطالباتی هم دارند که گر چه جنبه مادی هم دارد اما برجسته کردن این خواسته ها در مقابل ایثار آنان درست نیست. مسئولان باید زمینه شناخت بیشتر مردم از پرستاران و نقش آفرینی آنان در پیشگیری را فراهم کنند.

  • 21 شهریور 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

اعزام کادر درمان و پرستار به بیمارستان ابوالفضل میناب

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در میناب بیمارستان میناب را با کمبود پرستار و کادر درمان مواجه کرده است.

کادر پرستاری و پزشکان ۱۸ ماه شبانه روز پای کار هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: کمبود پرستار داریم ولی این کمبود به شکلی نیست که شرایط بحرانی باشد و از این لحاظ دچار مشکل شویم.

کمبود نیروی انسانی در بخش پرستاری آشکار است

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ایران تا امروز، 130 پرستار در راه رسالت خویش جان خود را از دست داده‌اند. اگرچه خطرات متعددی آنها را تهدید می‌کند اما همچنان به مبارزه خود با کرونا ادامه می‌دهند.

فراخوان شرکت در نشست جهانی دانشجویان پرستاری

 شورای بین المللی پرستاران طی فراخوانی از کلیه دانشجویان پرستاری در کشورهای مختلف دعوت نموده است، تا در نشست دانشجویان Student assembly که به صورت مجازی برگزار می شود، شرکت کنند. 

کمبود کادر درمان در ارومیه جبران می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از قرار گرفتن ارومیه در وضعیت سیاه کرونایی خبر داد.

افتخار آفرینی جوان 23 ساله پرستار ایرانی، در مسابقات جهانی اختراعات در کشور سوئیس

علیرضا سلمانی دانشجوی کارشناسی ارشد روان پرستاری، دبیر و پایه گذار کمیته ثبت اختراع مرکز پژوهش های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، موفق به دریافت مدال برنز مسابقات جهانی مخترعان در کشور سوئیس شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری کشور:

کمبود نیروی پرستار، به نظام سلامت آسیب می‌زند

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری کشور گفت: با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم و این روند به نظام سلامت آسیب می‌زند.

آیت‌الله رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

پرداخت مطالبات معوق کادر درمان جزو اولویت‌ها باشد

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه برای کنترل و توقف شیوع کرونا حتما باید یک عزم و اجماع ملی ایجاد شود، گفت: همه بخش‌های دولتی و غیردولتی، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و همه آحاد مردم باید برای کنترل وضعیت شیوع این ویروس خطرناک، هماهنگ و هم‌صدا باشند.

عضوشورایعالی سازمان نظام پرستاری:

جذب نیروی پرستاری با سرعت بیشتری انجام شود

عضوشورایعالی سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به بحران بیماری کرونا و شدت گرفتن پیک های متعدد، نیاز است جذب نیروی پرستاری با سرعت بیشتری انجام شود.

افتخار آفرینی پرستاران در ثبت اختراع دستگاه رقیق کننده داروهای ویالی

حامد توان کارشناس ارشد پرستاری و پرستار شاغل در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام و خانم ریحانه ملکی دانشجوی ارشد پرستاری و پرستار شاغل در بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهر ایلام  موفق شده اند؛ در زمینه  اختراع دستگاه رقیق کننده داروهای ویالی و نحوه تنظیم کننده آن را در سامانه مراکز معنوی و اداره اختراعات کشور  با طبقه بین الملل.2 .a61j1. ثبت کنند.

اعضای خانواده‌های مدافعان سلامت واکسینه می شوند

اطلاعیه سازمان نظام پرستاری در خصوص ثبت نام و شرایط واکسیناسیون خانواده‌های مدافعان سلامت.

مردم در صف مرگ و زندگی و کادر درمان خسته تر از همیشه

صف تزریق رمدسیویر هر لحظه طولانی‌تر می‌شود. بعد از ثبت‌نام و نشان دادن نسخه پزشک باید چند ساعتی در محوطه بمانی تا نوبت به تو برسد. این را پرستار درمانگاه می‌گوید و تأکید می‌کند اگر کسی سابقه بیماری کبدی یا دیابت دارد قبل از تزریق اطلاع بدهد.

قدردانی رهبر انقلاب از کادر پرستاری و پزشکی

رهبر انقلاب در سخنان تلویزیونی درباره وضعیت و طغیان بیماری کرونا، آن را مسئله اول و فوری کشور خواندند و فرمودند: واکسن چه از راه واردات و چه با تولید داخلی باید با تلاش مضاعف و به هر شکل ممکن تأمین شود و در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

اعزام نیرو‌های جدید پرستاری به هرمزگان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به کمبود پرستار در بیمارستان‌های استان پرستاران جدید جذب و به شهرستان‌ها اعزام شده اند.

بررسی چالش ها و ظرفیت پرستاری در استان سیستان و بلوچستان

چالش های کرونا در خیز پنجم، افزایش آمار مبتلایان و ظرفیت پرستاری استان سیستان و بلوچستان در جلسه ای با حضور معاون توسعه سازمان نظام پرستاری بررسی شد.

123578910انتها

انتخابگر پوسته