-
راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی/بیماران تنفسی خودسرانه داروی خواب‌آور مصرف نکنند

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح  علل بروز بیماری‌های تنفسی، راهکار پیشگیری از این بیماری‌ها را معرفی و عنوان کرد: بیماران تنفسی که دچار اختلال خواب هستند، بدون دستور پزشک از داروهای خواب آور استفاده نکنند. 

  • 8 آذر 1400
  • نظرات: 0
اعتراض پرستاران تامین اجتماعی به حذف سابقه سربازی در سنوات خدمتی مشاغل سخت و زیان آور

جمعی از پرستاران سازمان تامین اجتماعی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند نسبت به تفسیر این سازمان از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر نحوه محاسبه 25 سال خدمت آنان در مشاغل سخت و زیان آور و حذف دو سال سابقه خدمت سربازی آنان به عنوان بخشی از این سنوات اعتراض کردند.

  • 7 آذر 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

سازمان نظام پرستاری بزرگترین مرکز آموزش های تخصصی و عمومی پرستاری در کشور

مرکز آموزش سازمان نظام پرستاری به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز آموزش تخصصی پرستاری در کشور دوره های مختلف تخصصی را برای پرستاران و دانشجویان پرستاری و دوره های مهارتی و عمومی را برای عموم متفاضیان علاقه مند به خدمات مراقبتی و پرستاری برگزار می کند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شیراز: 

مهمترین درخواست پرستاران از دولت اجرای قانون تعرفه گذاری است

 رئیس هیئت مدیر نظام پرستاری شیراز گفت: پرستاران با وجود کمبود نیرو، شیفت های طولانی، حقوق پایین و تبعیض بین نیروهای شرکتی و رسمی، ایثارگرانه مشغول خدمت به بیماران هستند اما خواسته های آنها مورد توجه قرار نگرفته است. مهمترین درخواست پرستاران اجرای کامل قانون تعرفه گذاری است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری: 

تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، به تنهایی مشکل کمبود پرستار را حل نمی کند

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: استخدام نیروی پرستار متناسب با افزایش تخت های بیمارستانی نیست و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی پرستاری بدون اینکه متناسب با افزایش تخت بیمارستانی استخدام صورت بگیرد مشکل تامین نیروی پرستار  را حل نمی کند.

کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس مهاجرت پرستاران را تسهیل کرده اند

مدیر آموزش سازمان نظام پرستاری گفت: برخی کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس، شرایط مهاجرت پرستاران به این کشورها را تسهیل کرده اند و بی توجهی به نیازهای پرستاران در داخل، فشار و سختی کار و اجرا نشدن قوانین مصوب، به این مساله دامن می زند.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری شاهرود:

سالمندان 3 برابر بیشتر از بقیه گروه های سنی بستری می شوند

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: سالمندان تقریباً سه برابر بیش از سایر گروه های سنی از خدمات بهداشتی درمانی استفاده می کنند و طول مدت بستری آنها حدود دو برابر سایر گروه های سنی در بیمارستان است.

دکتر عین اللهی: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در دستورکار وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوع اشتغال ، تبدیل وضعیت و رسمی شدن نیروهای قراردادی در بخش های مختلف و زیرمجموعه از اولویت های مهم و دردستور کار جدی  وزارت بهداشت قرار دارد..

گفت و گو با پرستار رزمنده دوران جنگ تحمیلی

دفاع مقدس پرستاران ادامه دارد

دفاع مقدس نه تنها صحنه دلاوری های رزمندگان بود بلکه عرصه حضور کادر درمان و از جمله پرستاران نیز بود که زینب وار برای سلامت و نجات رزمندگان با دل و جان در بهداری ها، بیمارستانهای صحرایی و مراکز درمانی خدمت کردند.

پیام تبریک دکتر میرزابیگی به رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، انتخاب دکتر محمد رئیس زاده را به سمت ریاست سازمان نظام پزشکی کشور به وی تبریک گفت.

بخش آی سی یو قلب بیمارستان مدرس به نام پرستار شهید صفرلو نامگذاری شد

بخش آی سی یو قلب جراحی اطفال بیمارستان شهید مدرس امروز (چهارشنبه هفتم مهر) طی مراسمی به نام شهید علی صفرلو پرستار این بیمارستان نامگذاری شد.

رسانه های برتر در حوزه پرستاری تقدیر می شوند

رسانه های برتر که بیشترین فعالیت را در حوزه مسائل پرستاری داشته و با کیفیت ترین مطالب را منتشر کرده اند، همزمان با مراسم روز پرستار معرفی و تقدیر می شوند.

فراخوان حمایت از پژوهشهای پرستاری در سال 1400

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، در راستای حمایت از پژوهش های کاربردی در حوزه پرستاری، به تعدادی از پژوهشگران که مایل به فعالیت در راستای اولویتهای پژوهشی این سازمان هستند کمک هزینه پژوهشی (پژوهانه) اعطا می کند.

پیام تبریک رئیس کل و رئیس شورای عالی نظام پرستاری به دکتر عبادی

رئیس کل و رئیس شورای عالی نظام پرستاری انتصاب دکتر عباس عبادی را به عنوان معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وی تبریک گفتند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری: 

پرستاران بیش از این تحمل فشارهای جسمی، روانی و بی توجهی ها را ندارند

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: کمبود نیروی انسانی پرستار قبل از کرونا نیز به شدت وجود داشت. در دوران کرونا فشار جسمی، روانی و کمبود نیرو به مراتب افزایش یافته است. بسیاری از وعده ها برای افزایش پرداخت و استخدام نیرو هم اجرا نشده است، پرستاران به شدت خسته هستند و به توجه فوری نیاز دارند.

پرستاری جزو مشاغل سخت؛ قانونی که روی کاغذ ماند!

شغل پرستاری به دلیل مواجهه با مخاطرات مختلف در ردیف مشاغل سخت و زیان آور قرار دارد اما در عمل، پرستاران هیچ بهره‌ای از این رده بندی نمی‌برند.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری: 

دولت جدید به معیشت پرستاران توجه کند

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران با وجود جانفشانی، فداکاری و ایثارگری های شبانه روزی در همه دوره ها و بحران های مختلف از جمله دفاع مقدس و دوران کرونا، سنگ تمام گذاشتند اما هنوز از نظر معیشتی و حقوق مادی وضعیت خوبی ندارند. از مسئولان دولت جدید انتظار می شود برای رفع مشکلات معیشتی پرستاران و اجرای قوانین بر زمین مانده اقدام کنند. 

123468910انتها

انتخابگر پوسته