-
راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی/بیماران تنفسی خودسرانه داروی خواب‌آور مصرف نکنند

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح  علل بروز بیماری‌های تنفسی، راهکار پیشگیری از این بیماری‌ها را معرفی و عنوان کرد: بیماران تنفسی که دچار اختلال خواب هستند، بدون دستور پزشک از داروهای خواب آور استفاده نکنند. 

  • 8 آذر 1400
  • نظرات: 0
اعتراض پرستاران تامین اجتماعی به حذف سابقه سربازی در سنوات خدمتی مشاغل سخت و زیان آور

جمعی از پرستاران سازمان تامین اجتماعی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند نسبت به تفسیر این سازمان از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر نحوه محاسبه 25 سال خدمت آنان در مشاغل سخت و زیان آور و حذف دو سال سابقه خدمت سربازی آنان به عنوان بخشی از این سنوات اعتراض کردند.

  • 7 آذر 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

ثبت نام بیمه تکمیلی درمان اعضای سازمان نظام پرستاری تا 20 مهر ادامه دارد

بیمه نامه بیمه تکمیلی اعضای سازمان نظام پرستاری که ثبت نام کرده اند، از 27 شهریور صادر شد و ثبت نام متقاضیان این بیمه تا 20 مهر ادامه دارد.

بیانیه سازمان نظام پرستاری به مناسبت هفته دفاع مقدس

سازمان نظام پرستاری در بیانیه ای فرارسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و اعلام کرد: راه شهیدان و ایثارگران دفاع مقدس ادامه دارد و فداکاری و ایثار پرستاران و کارکنان نظام سلامت در دفاع مقدس مبارزه با کرونا بار دیگر یاد و خاطره رشادت ها و فداکاری های رزمندگان دقاع مقدس را زنده کرد.

گره کور استخدام پرستاران و جذب ۸۹ روزه برای فرار از بیمه/ چرا فوق العاده خاص به دست پرستار نمی‌رسد؟

تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و ۸۹ روزه و همچنین مساله فوق العاده ویژه، از مسائلی است که همچنان حل نشده باقی مانده است.

بیانیه شورای عالی نظام پرستاری در محکومیت برخی اقدامات اختلاف برانگیز در وزارت بهداشت و درمان

وزیر بهداشت دولت سیزدهم؛ اگر خواهان انسجام و اتحاد در نظام سلامت است؛ مراقب اختلاف افكنی های یكی دو معاون خود؛ بین پزشكان و غیر پزشكان باشد

شورای عالی سازمان نظام پرستاری در بیانیه ای اعلام کرد: وزیر محترم بهداشت و درمان مراقب رفتارهای غیر اخلاقی و سیاست بازی های  دو معاون باقیمانده از دولت سابق و مشی اختلاف افکنانه آنها فی مابین  پزشکان و دیگر صنوف نظام سلامت باشد.

وزیر بهداشت: معوقات نیروهای میدانی نظام سلامت به زودی پرداخت می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اولویت پرداخت معوقات نیروهای میدانی نظام سلامت خبر داد.

ارسال ۲۰۰ پرونده شهدای مدافع سلامت به بنیاد شهید

معاون مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۰۰ پرونده در خصوص شهدای مدافع سلامت به بنیاد شهید ارسال شده است.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری: 

برخی بیمارستانها با تمدید طرح یا قرارداد 89 روزه با پرستاران، حقوق آنان را پایمال می کنند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: برخی بیمارستانها و دانشگاههای علوم پزشکی به جای استفاده از ظرفیت های قانونی استخدام پرستاران، دوره دوساله طرح فارغ التحصیلان پرستاری را تمدید می کنند یا با این نیروها قرارداد 89 روز می بندند و با این ترفند حقوق آنان را پایمال و انگیزه کاری آنان را کم می کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

مرگ و میر پرستاران به علت کرونا بعد از واکسیناسیون به صفر رسید

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: بعد از واکسیناسیون کرونا برای پرستاران تاکنون حتی یک مورد فوت ناشی از کرونا در پرستارانی که هر دو دز واکسن را زده اند، نداشته ایم و مرگ و میر پرستاران بر اثر این بیماری در کشور به صفر رسیده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری:

مسئولان درباره علت اجرا نشدن مجوزهای استخدام پرستاران پاسخگو باشند

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری گفت: با وجود صدور مجوز استخدام حدود 52 هزار پرستار و تاکید مقام معظم رهبری بر استخدام پرستار هنوز این مصوبه به طور کامل اجرا نشده و مسئولان باید درباره علت اجرا نشدن مصوبه استخدام پرستاران پاسخگو باشند.

سلامت روان پرستاران در خطر است

سلامت روان از جمله زمینه های اساسی سلامت هر انسان است که در شرایط خاص در معرض خطر قرار می گیرد. شواهد شغل پرستاری از جمله مشاغل پر استرس است و اکنون و در دوران کرونا به علت سختی مضاعف کار، مشاهده فوت بیماران و دوری از خانواده، سلامت روان پرستاران بیش از پیش در معرض خطر است و باید با بررسی این موضوع برای حمایت های روانی از این نیروها که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، اقدام شود.

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری:

هیئت مدیره های برتر نظام پرستاری در حوزه آموزش و پژوهش معرفی می شوند

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور از نظر فعالیت های آموزشی و پژوهشی ارزیابی می شوند و برترین هیئت مدیره ها در این زمینه در مراسم روز پرستار معرفی و از آنان تجلیل می شود.

پیام رئیس کل سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز اورژانس پیش بیمارستانی

رئیس کل سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی در پیامی به مناسبت روز اورژانس پیش بیمارستانی ضمن گرامیداشت یاد شهدای این عرصه، این روز را به خدمتگزاران سختکوش اورژانس تبریک گفت و بر حل مشکلات این گروه تاکید کرد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر:

فشار روانی پرستاران بیش از خستگی جسمی آنان را آزار می دهد

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر گفت: پرستاران در بحران کرونا سخت ترین شرایط کاری را تجربه می کنند، مشکلات آنان فقط  کمبود نیرو و فرسودگی جسمی نیست، فشارها و خستگی های روانی بیشتر آنان را آزار می دهد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری:

پرستاران باردار به استراحت و مرخصی نیاز دارند

اعظم محمودی عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران باردار با وجود تمام سختی های ناشی از بارداری استراحت و مرخصی ندارند و مشغول ارائه خدمات به بیماران هستند. لازم است مسئولان هرچه سریعتر امتیازات دوران بارداری پرستاران مانند فعالیت در بخش های اداری و مرخصی بارداری را پیگیری کنند. 

کسب رتبه اول محققان پرستاری دانشگاه کرمانشاه در پژوهش بررسی افزایش استرس پس از کووید19

محققان دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رتبه اول کشوری در فراخوان بهترین های پژوهش در حوزه کووید ۱۹ را کسب کردند.

اولین2345791011انتها

انتخابگر پوسته