-

بیش از 10 هزار پرستار با امضای پویش «سپاس رهبرم» حمایت خود را از مواضع حکیمانه، مقتدرانه و افتخار آفرین رهبر معظم انقلاب در مورد واکسن کرونا و نیز مسائل زیربنایی حوزه مراقبت های پرستاری اعلام کردند.

انتخابگر پوسته

وزیر بهداشت:

بدون همت پرستاران مهار امواج کرونا میسر نبود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری نفس گیر کرونا هرگز میسر نبود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت کارانه ماه گذشته پرستاران که بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود به صورت یکجا خبر داد.  

گزارشی به مناسبت روز پرستار؛

بغض همراهان بیماران فوت شده در گوشمان می پیچید/ دیگر رمقی برایمان نمانده است

اگر من کرونا داشته باشم، به طور حتم کسی به خانه‌ من نمی‌آید، اما ما پرستاران از نزدیکترین فاصله از بیمارانی مراقبت می کنیم که مطمئن هستیم کرونا دارند. اما می دانیم بیمار در آن لحظات سخت بعد از خدا فقط به رفتار و مراقبت پرستار امید دارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس خبر داد؛

طرح مجلس برای تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شواری اسلامی از طرح نمایندگان مجلس برای تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی:

مجلس پرستاران را تنها نمی گذارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتحاد و همکاری قوا به عنوان رمز رفع مشکلات مردم، گفت: مجلس مردم را در میانه مشکلات اقتصادی تنها نمی‌گذارد. 

دبیر شورای عالی نظام پرستاری:

مطالبه فوری پرستاران استخدام است

دبیر شورای عالی نظام پرستاری گفت: اصلی‌ترین و فوری‌ترین مطالبه جامعه پرستاری کشور، استخدام نیرو و اجرای هر چه سریعتر مجوزهای استخدامی صادر شده است که معلوم نیست به چه دلیلی در دانشگاههای علوم پزشکی معطل مانده است.

رهبر معظم انقلاب:

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا شود

رهبر معظم انقلاب گفتند: وضع پرستاران ما باید به نحوی باشد که با خیال راحت به کارخود بپردازند. باید خیال خانواده های آنها نیز از این بابت راحت باشد. من یک زمانی به مسئولان گفتم باید حدود ۳۰ هزار پرستار را استخدام کنید ولی مشکلاتی داشتند و نشد ولی باید این مساله را با جدیت دنبال کنند.

همکاری سازمان نظام پرستاری و شهرداری تهران

بنر و بیلبورد های  تقدیر از مقام پرستاران توسط شهرداری تهران با همکاری سازمان نظام پرستاری، به مناسبت روز پرستار  در سطح شهر تهران نصب شد .

رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

مردم برای حمایت از پرستاران امسال دورهمی های یلدایی را متوقف کنند

رییس جمهور با تبریک روز پرستار و قدردانی از تلاش همه پرستاران کشور، از مردم خواست برای حمایت از پرستاران و سلامت بزرگان خانواده ها، امسال برگزاری دورهمی های یلدایی را متوقف کنند.

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام اساتید و پیشکسوتان پرستاری و افتتاح بنیاد پرستاری مداح

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام اساتید و پیشکسوتان پرستاری و افتتاح بنیاد پرستاری مداح در روز دوشنبه اول دیماه با حضور محدود تعدادی میهمان در دانشکده پرستاری و مامائی تهران برگزار خواهد شد

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری خبر داد:

100 نفر در جشنواره فرهنگی سازمان نظام پرستاری برگزیده شدند

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری از برگزیده شدن 100 نفر در جشنواره بزرگ فرهنگی سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز پرستار خبر داد.

با همکاری سازمان نظام پرستاری ،معاونت پرستاری و آستان قدس رضوی:

تجلیل از خانواده شهدای پرستار مدافع سلامت با حضور در حرم مطهر رضوی

به مناسبت هفته پرستار مراسمی با حضور رئیس کل سازمان نظام پرستاری،معاون پرستاری و  گروهی از مسئولین سازمان ،معاونت وخادمان بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد و از خانواده شهدای  پرستارمدافع سلامت تجلیل به عمل آمد.

روایت از مجاهدت‌های کادر درمان

باغ‌موزه قصر نمایشگاه مجازی عکس «خط مقدم» را برپا کرد

باغ‌موزه قصر نمایشگاه مجازی عکس «خط مقدم» را با موضوع مجاهدت‌های کادر درمان برپا کرد.

یادداشت؛

جای خالی اجرای قوانین کارا برای پرستاران

قانون ارتقای بهره‌وری و قانون تعرفه‌گذاری دو قانون موثر در ارتقای وضعیت پرستاران است، اما تاکنون به‌رغم تلاش‌های مجلس اقدامی در راستای اجرای این قوانین از سوی تصمیم‌گیرندگان بهداشت و درمان کشور لحاظ نشده است.

نبض سلامت جامعه با ضربان قلب پرستاراست

حدود ۳۰۰ روز از ورود ویروس منحوس کرونا به کشور می‌گذرد؛ از آمار دو رقمی فوتیها تا مرگ و میر 400تایی و بالاتر؛ در این میان پرستاران و کادر درمان با از خود گذشتگی مقابل این طوفان ایستادند. حال که کرونا به مدد این جانفشانی ها و همچنین اعمال محدودیت‌ها، قدری آرام‌تر شده، پای صحبت پرستار جوانی نشستیم که مدت زیادی از اشتغالش به این حرفه نمی‌گذرد اما، از روزهای ابتدایی شیوع بیماری در کشور در حال خدمت بوده است.

اولین34568101112انتها

انتخابگر پوسته