پرستاری شغل حاکمیتی است
مهدیه اسلامی

پرستاری شغل حاکمیتی است

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل:

سعید مهری بیک باغلو در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: نیاز است دولت و مجلس برنامه ای را ارائه دهند که به طور سالانه استخدام پرستار انجام شود. در چند سال اخیر استخدام هایی صورت گرفته است ولی اگر بخواهیم خروجی های پرستاری را حساب کنیم مثل بازنشستگان و کسانی که از سیستم درمانی خارج شده اند و نیز تخت هایی که ایجاد شده است را در نظر بگیریم می بینیم که استخدام های انجام شده کافی نیست.

وی درباره تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی در بیمارستان ها وجود گفت: مناسب نیست پرستاران به صورت شرکتی استخدام شوند زیرا پرستاری یک شغل حکومتی است و جذب شرکتی نیروهای پرستاری از اول اشتباه بوده است و شایسته نیست دو پرستار که همزمان یک نوع خدمات را انجام می دهند، دریافتی و حقوق و مزایای آنها تفاوت زیادی داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل افزود: یکی از مهمترین مطالبات پرستاری در حال حاضر، اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری و خدمات پرستاری است. سالهای گذشته این قانون تصویب شده ولی هنوز اجرایی نشده، با اجرایی شدن این قانون خیلی از مشکلات پرستاران حل شدنی است.

رئیس هیئت مدیره اردبیل ادامه داد: بعد از قانون تعرفه گذاری و خدمات پرستاران مطالبه دیگر پرستاران پیگیری مزایای شغل سخت و زیان آور بودن گروه پرستاری است که باید به صورت قانونمند طراحی و اجرا شود. 

وی در خصوص کمبود نیروی پرستاری گفت: کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه است به طوری که میزان نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در کشور از استانداردهای تعریف شده کشوری پایین تر است.

رئیس هیئت مدیره  نظام پرستاری اردبیل گفت: باید برای پرستارانی که در بحران کرونا دچارعارضه این بیماری شده اند. برنامه ای در نظر گرفته شود تا بتوانیم افرادی که شهید نشده اند و مثل جانبازان آسیب دیده اند، حمایت شود، زیرا این افراد سرمایه های پرستاری و مدافعان سلامت کشور هستند.

مهری بیک باغلو افزود: هر زمان که بار کاری بیمارستان به دلیل عدم رعایت پروتکل بهداشتی در جامعه افزایش پیدا کرده است میزان مرگ و میر هموطنان در بیمارستان هم افزایش پیدا کرده و وقتی تعداد بیماران زیاد می شود مراقبت به اندازه کافی نخواهد بود و میزان مرگ و میر هم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی گفت: از مردم در خواست داریم، پروتکل های بهداشتی را رعایت بکنند و از مهمانی هایی که ممکن است لحظه ای نشاط و شادی بیاورد ولی در آخر افزایش مرگ میر را در بر دارد بپرهیزند.

مطلب قبلی بیماران را به چشم اعضای خانواده خود می‌بینم
مطلب بعدی واکسیناسیون پرستاران علیه کرونا کند است
Print
203 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

با کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم

عادی‌انگاری شرایط و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اوضاع نگران‌کننده‌ای را بوجود آورده است آن هم در شرایطی که افزایش غیرقابل تصور آمار مبتلایان به کرونا همه را شوکه کرده و استفاده از توان کادر درمان به حداکثر رسیده است.

کادر درمان تحت فشار هستند

فرماندار زنجان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در وضعیت بسیار وخیمی قرار داریم، افزود: کادر درمان در بسیار تحت فشار هستند و در صورت توافق مسئولان استان نسبت به تعطیلی ناوگان‌های عمومی شهر اقدام خواهد شد.

شهرستان دزفول با کمبود نیروی پرستار روبه رو است

فرماندار دزفول گفت: خستگی کادر بهداشت و درمان دزفول در پذیرش تعداد بالای بیماران مبتلا به کرونا موجب شده تا این شهرستان در بحث پرستار با کمبود نیرو روبه‌رو باشد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

برای اجرای قانون تعرفه گذاری روش مبتنی بر قانون را در معرض نظر همه صاحبنظران می گذاریم/ هر کس روش بهتری دارد این گوی و این میدان/ پرستاران بخش مراقبت در منزل و غیر دولتی واکسن کرونا دریافت می کنند

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران فعال در بخش غیر دولتی و مراکز مراقبت در منزل که تاکنون واکسن نزده اند، واکسن کرونا دریافت می کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه:

تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز ارتش


سازمان نظام پرستاری کشور در پیامی فرارسیدن روز ارتش را تبریک گفت.

فراخوان مسابقه خاطره نويسي برای پرستاران

معاونت فرهنگی سازمان نظام پرستاری به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه خاطره نویسی برای پرستاران برگزار می کند . 

درد و دل کادر درمان با مردم

پرستاران  تأکید داشتند که پروتکل‌های بهداشتی را نه به خاطر کادر درمان به خاطر عزیزانشان رعایت کنند.

آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

وزیر بهداشت:

تلاش بیش از پیش کادر درمان در زمینه کرونا

نمکی گفت: هیچ کدام از کادر درمان از کار و خدمت رسانی دست نکشیده اند و پر تلاش در حال خدمت هستند.

دیدار رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام پرستاری

لزوم تسریع در بکارگیری نیروهای شرکت کننده در آزمون استخدامی

سامانه ثبت نام تزریق واکسن کرونا برای پرستاران

پرستارانی که متقاضی واکسن کرونا هستند می توانند به سامانه مورد نظر رفته و ثبت نام کنند.

رهبر انقلاب از تلاش و فداکاری تحسین‌برانگیز مجموعه‌های درمانی تشکر کرد

رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم تاکید کردند: هدایت قرآن مربوط به همه گستره زندگی بشر است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اسدآباد:

هیچ اقدامی به اندازه همدلی مردم در شکست کرونا موثر نیست

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اسدآباد گفت: از مردم درخواست داریم بیش از گذشته به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها برای شکست زنجیره انتقال ویروس توجه کنند زیرا هیچ اقدامی به اندازه همدلی و همگامی مردم در تحقق این هدف نمی تواند کارساز و تاثیر گذار باشد.

سایه سنگین غفلت از کرونا دودی که به چشم کادر درمان رفت

دود بی توجهی و سهل انگاری عده ای به چشم کسبه و کادر درمان رفته است.

1345678910انتها

انتخابگر پوسته